22 Мај, 2018
0.3300
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Анализа

Кој е „херојот“ што го победи Ѕинго во Кратово?

Кој е „херојот“ што го победи Ѕинго во Кратово?

16 Октомври, 2017

Дали ДУИ има успешен прв круг на изборите?

Дали ДУИ има успешен прв круг на изборите?

16 Октомври, 2017

Дали дојде крајот на династијата на Амди Бајрам?

Дали дојде крајот на династијата на Амди Бајрам?

16 Октомври, 2017

На Шилегов му фалат уште стотина гласа за убедлива победа во прв круг

На Шилегов му фалат уште стотина гласа за убедлива победа во прв круг

16 Октомври, 2017

Кои независни кандидати станаа градоначалници?

Кои независни кандидати станаа градоначалници?

16 Октомври, 2017

Македонија обоена во сино, СДСМ доминира со мандати, тежок пораз на ДПМНЕ

Македонија обоена во сино, СДСМ доминира со мандати, тежок пораз на ДПМНЕ

16 Октомври, 2017

Дали ЕЛЕМ купува „бугарска“ струја по „маџарски“ цени?

Дали ЕЛЕМ купува „бугарска“ струја по „маџарски“ цени?

12 Октомври, 2017

Зошто Владата е против оценка на уставноста на спорниот член од Законот за прислушкување?

Зошто Владата е против оценка на уставноста на спорниот член од Законот за прислушкување?

12 Октомври, 2017

РОДОВА (НЕ)ЕДНАКВОСТ ВО ПОЛИТИКАТА

РОДОВА (НЕ)ЕДНАКВОСТ ВО ПОЛИТИКАТА

11 Октомври, 2017

Зошто Чаир е исклучително важен за СДСМ?

Зошто Чаир е исклучително важен за СДСМ?

10 Октомври, 2017

Во Скопје ќе биде тесно, ќе ја решат албанските партии

Во Скопје ќе биде тесно, ќе ја решат албанските партии

10 Октомври, 2017

Груевски „распука“ по Заев во неговата Струмица - Кој лидер заврши повеќе работа?

Груевски „распука“ по Заев во неговата Струмица - Кој лидер заврши повеќе работа?

09 Октомври, 2017

Заев 7 пати го спомна Груевски во говорот, Животот доминира, Режимот речиси поразен

Заев 7 пати го спомна Груевски во говорот, Животот доминира, Режимот речиси поразен

09 Октомври, 2017

Не можат да се договорат за коалиција, а ќе прават Сојуз на албански општини

Не можат да се договорат за коалиција, а ќе прават Сојуз на албански општини

09 Октомври, 2017

Каталонските банки чекорат по тенок мраз

Каталонските банки чекорат по тенок мраз

07 Октомври, 2017

Има ли Брисел план Б за Каталонија?

Има ли Брисел план Б за Каталонија?

07 Октомври, 2017

Политизација на неполитичкото убиство на Абази

Политизација на неполитичкото убиство на Абази

06 Октомври, 2017

Тензии меѓу СДСМ и БЕСА, Касами го предупреди Заев

Тензии меѓу СДСМ и БЕСА, Касами го предупреди Заев

06 Октомври, 2017