20 Јануари, 2019
0.4671
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Економија

ЕК ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Квотите за македонскиот челик остануваат

ЕК ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Квотите за македонскиот челик остануваат

16 Јануари, 2019

ОФИЦИЈАЛНО ПРОМОВИРАНА МОНОГРАФИЈАТА „60 ГОДИНИ ВИТАМИНКА“

ОФИЦИЈАЛНО ПРОМОВИРАНА МОНОГРАФИЈАТА „60 ГОДИНИ ВИТАМИНКА“

16 Јануари, 2019

Германската економија забави, доларот отиде на дното

Германската економија забави, доларот отиде на дното

16 Јануари, 2019

Огласи за нови функционери изгласани во Собранието

Огласи за нови функционери изгласани во Собранието

16 Јануари, 2019

На Заев му се брза, Антикорупциска нема повеќе од десет месеци

На Заев му се брза, Антикорупциска нема повеќе од десет месеци

16 Јануари, 2019

РЕК Битола: Поради помал дефект исклучен Блок 3

РЕК Битола: Поради помал дефект исклучен Блок 3

16 Јануари, 2019

НЕ Е ИВАНКА ТРАМП: Еве кој е можен кандидат за челната позиција на Светска банка

НЕ Е ИВАНКА ТРАМП: Еве кој е можен кандидат за челната позиција на Светска банка

16 Јануари, 2019

Денеска ЕУ гласа за конечни заштитни квоти за челик, исходот го чека и Македонија

Денеска ЕУ гласа за конечни заштитни квоти за челик, исходот го чека и Македонија

16 Јануари, 2019

Македонија топ-дестинација за „Нешнл географик“ по заслуга на Преспанскиот договор

Македонија топ-дестинација за „Нешнл географик“ по заслуга на Преспанскиот договор

16 Јануари, 2019

Еден човек контролира колку се веродостојни енергетските сертификати на зградите

Еден човек контролира колку се веродостојни енергетските сертификати на зградите

16 Јануари, 2019

Ќе порасне ли сивата економија: Бектеши „ги откачи“ пазарџиите-пазарите се празнат

Ќе порасне ли сивата економија: Бектеши „ги откачи“ пазарџиите-пазарите се празнат

16 Јануари, 2019

Дали бројот на социјалци во Македонија се намалува или зголемува?

Дали бројот на социјалци во Македонија се намалува или зголемува?

16 Јануари, 2019

Земјата со најмоќна економија сепак има сиромашни пензионери

Земјата со најмоќна економија сепак има сиромашни пензионери

16 Јануари, 2019

Кој директор на државна фирма се поднови со службена лимузина за 50.000 евра?

Кој директор на државна фирма се поднови со службена лимузина за 50.000 евра?

15 Јануари, 2019

ЗЕМЈА ОД ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА: Имаат плата од 1.000 евра, а ќе вработат 5.000 луѓе

ЗЕМЈА ОД ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА: Имаат плата од 1.000 евра, а ќе вработат 5.000 луѓе

15 Јануари, 2019

Ова е земја со најскап бензин во светот

Ова е земја со најскап бензин во светот

15 Јануари, 2019

ПРОМЕНИ ВО ЕВРОПА: Лоши вести за најсилната економија

ПРОМЕНИ ВО ЕВРОПА: Лоши вести за најсилната економија

15 Јануари, 2019

ВО ЕУ ИМА СИРОМАШНИ ПЕНЗИОНЕРИ: Eве што покажаа бројките од Еуростат

ВО ЕУ ИМА СИРОМАШНИ ПЕНЗИОНЕРИ: Eве што покажаа бројките од Еуростат

15 Јануари, 2019