21 Мај, 2018
0.5714
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Финансии

Се очекува Иванов да истапи со нов предлог за гувернер на НБ

Се очекува Иванов да истапи со нов предлог за гувернер на НБ

11 Мај, 2018

Британците први во Европа ќе плаќаат преку Messenger

Британците први во Европа ќе плаќаат преку Messenger

11 Мај, 2018

Засега нема ребаланс на буџет - ликвидноста и наплатата биле одлични

Засега нема ребаланс на буџет - ликвидноста и наплатата биле одлични

11 Мај, 2018

(ГАЛЕРИЈА) НА ПРОДАЖБА ВИЛАТА НА АЛ КАПОНЕ: Еве колку чини имотот на најозлогласниот мафијаш

(ГАЛЕРИЈА) НА ПРОДАЖБА ВИЛАТА НА АЛ КАПОНЕ: Еве колку чини имотот на најозлогласниот мафијаш

11 Мај, 2018

Истрага на финансиска полиција во клиниките

Истрага на финансиска полиција во клиниките

11 Мај, 2018

Интерес од ЕБОР за две електрани и прочистителна станица

Интерес од ЕБОР за две електрани и прочистителна станица

11 Мај, 2018

(ВИДЕО) TAЈНА ЗА НАЈМЛАДИТЕ МИЛИЈАРДЕРИ: Oд каде им е богатството?

(ВИДЕО) TAЈНА ЗА НАЈМЛАДИТЕ МИЛИЈАРДЕРИ: Oд каде им е богатството?

10 Мај, 2018

ВРАБОТУВАЊЕ: ТОП ТРИ ОГЛАСИ НА ДЕНОТ

ВРАБОТУВАЊЕ: ТОП ТРИ ОГЛАСИ НА ДЕНОТ

10 Мај, 2018

ВАЖНИ ПРОЕКТИ ОД ЕБОР: Какви вести прати Тевдовски од Јордан ?

ВАЖНИ ПРОЕКТИ ОД ЕБОР: Какви вести прати Тевдовски од Јордан ?

10 Мај, 2018

ИРСКА: Се бараат работници за во фарма

ИРСКА: Се бараат работници за во фарма

10 Мај, 2018

Тевдовски во Јордан бара пари за изградба на два автопати

Тевдовски во Јордан бара пари за изградба на два автопати

09 Мај, 2018

НЕ ОДИ ПОДМАЧКАНО: Се бараат алтернативи за финансирањето на гасоводната мрежа

НЕ ОДИ ПОДМАЧКАНО: Се бараат алтернативи за финансирањето на гасоводната мрежа

09 Мај, 2018

ФРАПАНТНИ ПОДАТОЦИ: Германците во паника, ќе останат без работници во главната извозна гранка!

ФРАПАНТНИ ПОДАТОЦИ: Германците во паника, ќе останат без работници во главната извозна гранка!

09 Мај, 2018

Maли трикови со кои сметките ќе ги намалите за 27 отсто

Maли трикови со кои сметките ќе ги намалите за 27 отсто

08 Мај, 2018

Познато колкава била платата на Димитров во Хаг

Познато колкава била платата на Димитров во Хаг

08 Мај, 2018

ВРЕДНА ЗДЕЛКА: 7 милијарди долари дава Нестле за оваа компанија

ВРЕДНА ЗДЕЛКА: 7 милијарди долари дава Нестле за оваа компанија

08 Мај, 2018

Комората ги повика компаниите да ги искористат државните пари

Комората ги повика компаниите да ги искористат државните пари

07 Мај, 2018

Влада на РМ: Сестрата на Катица Јанева го има потребното професионално искуство

Влада на РМ: Сестрата на Катица Јанева го има потребното професионално искуство

07 Мај, 2018