20 Јануари, 2019
0.3246
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Финансии

Грчки Скај со документи: Компанијата на Анѓушев е купена со вредност нула

Грчки Скај со документи: Компанијата на Анѓушев е купена со вредност нула

09 Октомври, 2018

Дома заработуваат 300 евра, а во соседна земја над 700 евра

Дома заработуваат 300 евра, а во соседна земја над 700 евра

08 Октомври, 2018

Поранешен директор на МЕПСО во куќен притвор за лажно вештачење

Поранешен директор на МЕПСО во куќен притвор за лажно вештачење

08 Октомври, 2018

Ќе успеат ли сите до Нова година: Граѓаните бавно се регистрираат за „персоналецот“

Ќе успеат ли сите до Нова година: Граѓаните бавно се регистрираат за „персоналецот“

08 Октомври, 2018

Вака милијардерот Безос ги учи вработените да донесат подобри одлуки

Вака милијардерот Безос ги учи вработените да донесат подобри одлуки

07 Октомври, 2018

Еволуција на парите: Светскиот долг достигна рекордни 247 трилиони долари

Еволуција на парите: Светскиот долг достигна рекордни 247 трилиони долари

07 Октомври, 2018

ФИРМА ВОВЕДЕ РАБОТНА НЕДЕЛА ОД ЧЕТИРИ ДЕНА: Резултатите се феноменални

ФИРМА ВОВЕДЕ РАБОТНА НЕДЕЛА ОД ЧЕТИРИ ДЕНА: Резултатите се феноменални

06 Октомври, 2018

Се вратиле во запалено село, и создале фирма која денес прави милиони

Се вратиле во запалено село, и создале фирма која денес прави милиони

06 Октомври, 2018

Aптекари им требаат, нема ни за лек

Aптекари им требаат, нема ни за лек

06 Октомври, 2018

ПРЕД НЕГОВИОТ ЛУКСУЗ ЗАМОЛКНАЛ И БИЛ ГЕЈТС: Кој е Масајоши-како изгубил најмногу пари во историјата а денес е најбогат Јапонец?

ПРЕД НЕГОВИОТ ЛУКСУЗ ЗАМОЛКНАЛ И БИЛ ГЕЈТС: Кој е Масајоши-како изгубил најмногу пари во историјата а денес е најбогат Јапонец?

06 Октомври, 2018

ИМА КУП БОГАТСТВО НО УШТЕ РАБОТИ: Каде наоѓа мотивација 88-годишниот милијардер Ворен Бафет?

ИМА КУП БОГАТСТВО НО УШТЕ РАБОТИ: Каде наоѓа мотивација 88-годишниот милијардер Ворен Бафет?

06 Октомври, 2018

Србите ќе можат да ги тужат банките за трошоците за обработка на кредитите

Србите ќе можат да ги тужат банките за трошоците за обработка на кредитите

05 Октомври, 2018

За пензии во 2021-ва ќе треба над милијарда евра, ќе расте рапидно бројот на пензионери

За пензии во 2021-ва ќе треба над милијарда евра, ќе расте рапидно бројот на пензионери

04 Октомври, 2018

Берзата реагира на исходот од референдумот

Берзата реагира на исходот од референдумот

01 Октомври, 2018

(ВИДЕО) ПРЕФЕРИРААТ ДА ВРАБОТУВААТ СВОИ ЛУЃЕ: Oва се националностите кои најлошо поминуваат

(ВИДЕО) ПРЕФЕРИРААТ ДА ВРАБОТУВААТ СВОИ ЛУЃЕ: Oва се националностите кои најлошо поминуваат

28 Септември, 2018

Кристин Лагард и ММФ го одобрија најголемиот кредитен пакет во историјата за земја од Јужна Америка

Кристин Лагард и ММФ го одобрија најголемиот кредитен пакет во историјата за земја од Јужна Америка

28 Септември, 2018

Историски пад? Граѓаните и фирмите се помалку имаат проблеми со враќање на кредитите

Историски пад? Граѓаните и фирмите се помалку имаат проблеми со враќање на кредитите

27 Септември, 2018

СЕКАДЕ ВИСАТ ОГЛАСИ: Работници нема ни за лек

СЕКАДЕ ВИСАТ ОГЛАСИ: Работници нема ни за лек

26 Септември, 2018