22 Март, 2019
0.2493
    ALK 8400    0%     EVRO 3010    5.58%     GRNT 810    -0.13%     KMB 5686.32    -0.09%     MPT 51500    -0.72%     PKB 14600    0%     STB 1195.62    -0.2%     STBP 810    -10%     STIL 114    0%

Финансии

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

БАРААТ СЕЗОНЦИ: Дневно може да се заработат до 150 евра

15 Февруари, 2019

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

ДАВААТ ПО 2.100 ЕВРА: Бараат бравари, молери, заварувачи

15 Февруари, 2019

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија

Во еден ден шест возачи им заминале во Германија

14 Февруари, 2019

Долгот на САД со нов рекорд

Долгот на САД со нов рекорд

14 Февруари, 2019

(ФОТО+ВИДЕО) Се продава остров каде нема да мора да плаќате данок

(ФОТО+ВИДЕО) Се продава остров каде нема да мора да плаќате данок

13 Февруари, 2019

Словенците плаќаат ако им доведете работник

Словенците плаќаат ако им доведете работник

12 Февруари, 2019

Мадуро сакал да префрла пари од Венецуела во Бугарија

Мадуро сакал да префрла пари од Венецуела во Бугарија

10 Февруари, 2019

Oтишол да работи во Германија, но поминал многу лошо

Oтишол да работи во Германија, но поминал многу лошо

07 Февруари, 2019

(ВИДЕО) РАСТАТ ПЛАТИТЕ, НО И КИРИИТЕ: Просечна цена на стан е 2.500 евра

(ВИДЕО) РАСТАТ ПЛАТИТЕ, НО И КИРИИТЕ: Просечна цена на стан е 2.500 евра

07 Февруари, 2019

ЛЕСНО ДО РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА: Ова е листа на професии кои се бараат

ЛЕСНО ДО РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА: Ова е листа на професии кои се бараат

07 Февруари, 2019

Сите чекаат градежен бум-а како ќе се оствари?

Сите чекаат градежен бум-а како ќе се оствари?

07 Февруари, 2019

Кој знае да направи приход од 1,5 милиони евра со 5 вработени во Македонија?

Кој знае да направи приход од 1,5 милиони евра со 5 вработени во Македонија?

07 Февруари, 2019

Има ли алтернатива за ниските каматни стапки на штедните влогови?

Има ли алтернатива за ниските каматни стапки на штедните влогови?

07 Февруари, 2019

Како да си купиш над 20.000 квадрати деловен простор во Тетово за пола милион евра?

Како да си купиш над 20.000 квадрати деловен простор во Тетово за пола милион евра?

06 Февруари, 2019

НЕ ЗА ЏАБЕ БАЛКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ОВАА ЗЕМЈА: Платите им се над 5.000 евра

НЕ ЗА ЏАБЕ БАЛКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ОВАА ЗЕМЈА: Платите им се над 5.000 евра

05 Февруари, 2019

ЕКСПЕРТИТЕ ОД ДАВОС СО АПЕЛИ: Светот да воведе четиридневна работна недела

ЕКСПЕРТИТЕ ОД ДАВОС СО АПЕЛИ: Светот да воведе четиридневна работна недела

02 Февруари, 2019

ЕК обвини осум банки за картел на пазарот на обврзници

ЕК обвини осум банки за картел на пазарот на обврзници

01 Февруари, 2019

ЗДРАВСТВОТО КУБУРИ СО КАДРИ: Ќе ги задржи ли Филипче докторите отворајќи нови работни места

ЗДРАВСТВОТО КУБУРИ СО КАДРИ: Ќе ги задржи ли Филипче докторите отворајќи нови работни места

31 Јануари, 2019