20 Јануари, 2019
0.3141
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Финансии

Апликацијата „Граѓански буџет“ започна на македонски, албански и англиски јазик

Апликацијата „Граѓански буџет“ започна на македонски, албански и англиски јазик

19 Ноември, 2018

(ВИДЕО) Берлинска компанија рециклира кафе и од него прави шолји

(ВИДЕО) Берлинска компанија рециклира кафе и од него прави шолји

18 Ноември, 2018

(ВИДЕО) СПОЈУВАЊЕ ИЛИ ПАРТНЕРСТВО: Ричард Бренсон и Рајан Рејнолдс со нов бизнис потфат

(ВИДЕО) СПОЈУВАЊЕ ИЛИ ПАРТНЕРСТВО: Ричард Бренсон и Рајан Рејнолдс со нов бизнис потфат

18 Ноември, 2018

БЕЗУСПЕШНО БАРАЛ ЧЕВЛАР: Ова е вистината за работните места кои никој не ги сака

БЕЗУСПЕШНО БАРАЛ ЧЕВЛАР: Ова е вистината за работните места кои никој не ги сака

17 Ноември, 2018

Дојдете во 6 часот, платата е 900 евра

Дојдете во 6 часот, платата е 900 евра

16 Ноември, 2018

МФ: Со Буџетот за 2019 се намалува буџетскиот дефицит за половина милјарда денари

МФ: Со Буџетот за 2019 се намалува буџетскиот дефицит за половина милјарда денари

12 Ноември, 2018

Што ќе прави Стопанска банка со зачуваната добивка од осум милиони евра

Што ќе прави Стопанска банка со зачуваната добивка од осум милиони евра

12 Ноември, 2018

СЕГА Е АЛАРМАНТНО: Платите им се 2.000 евра, а сепак се селат

СЕГА Е АЛАРМАНТНО: Платите им се 2.000 евра, а сепак се селат

11 Ноември, 2018

СО САМО 23 ГОДИНИ ЗАПЛОВИЛА ВО БИЗНИС ВОДИТЕ: Има еден совет за сите млади

СО САМО 23 ГОДИНИ ЗАПЛОВИЛА ВО БИЗНИС ВОДИТЕ: Има еден совет за сите млади

11 Ноември, 2018

Се мајтапи ли УЈП со пензионерите?Требало да се донесе нов закон

Се мајтапи ли УЈП со пензионерите?Требало да се донесе нов закон

08 Ноември, 2018

Тевдовски: И во Данска постои прогресивен данок

Тевдовски: И во Данска постои прогресивен данок

08 Ноември, 2018

Власта прифати дури шест амандмани од опозицијата

Власта прифати дури шест амандмани од опозицијата

04 Ноември, 2018

Лика не оди на владини седници, ама „растура“ по кафани

Лика не оди на владини седници, ама „растура“ по кафани

04 Ноември, 2018

Се јави Кирил Миновски: Владата прави грешка што ги наградува неодговорните општини

Се јави Кирил Миновски: Владата прави грешка што ги наградува неодговорните општини

03 Ноември, 2018

Во потрага по храна и живот: Егзодусот од Венецуела ја чини Колумбија 1 милијарда долари

Во потрага по храна и живот: Егзодусот од Венецуела ја чини Колумбија 1 милијарда долари

03 Ноември, 2018

ОГЛАС ЗА РАБОТА: Плаќаат 100 долари по час

ОГЛАС ЗА РАБОТА: Плаќаат 100 долари по час

02 Ноември, 2018

Тевдовски: Државните хартии од вредност ќе котираат на Македонска берза

Тевдовски: Државните хартии од вредност ќе котираат на Македонска берза

02 Ноември, 2018

Усовршување надвор од професијата: Сам свој газда или работа за постојано

Усовршување надвор од професијата: Сам свој газда или работа за постојано

01 Ноември, 2018