20 Јануари, 2019
0.3074
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Финансии

СОВЕТИ ОД ИСКУСНИТЕ: Како да се „испазарите“ за поголема плата

СОВЕТИ ОД ИСКУСНИТЕ: Како да се „испазарите“ за поголема плата

31 Октомври, 2018

Познато која земја ќе биде финансиски центар на ЕУ по излегувањето на Велика Британија

Познато која земја ќе биде финансиски центар на ЕУ по излегувањето на Велика Британија

30 Октомври, 2018

Даваат 3.500 евра за работа на Алпите

Даваат 3.500 евра за работа на Алпите

29 Октомври, 2018

Третина буџет ќе трошиме само за враќање стари долгови

Третина буџет ќе трошиме само за враќање стари долгови

29 Октомври, 2018

Што се случи со еврото откако Меркел ја објави одлуката?

Што се случи со еврото откако Меркел ја објави одлуката?

29 Октомври, 2018

„Слободен печат“ го врати грантот доделен од Фондот за иновации

„Слободен печат“ го врати грантот доделен од Фондот за иновации

26 Октомври, 2018

Расте бројот на потрошувачки кредити, но и на оние кои тешко се враќаат

Расте бројот на потрошувачки кредити, но и на оние кои тешко се враќаат

25 Октомври, 2018

Трајче Заев задоволен од дневниот промет на берзата

Трајче Заев задоволен од дневниот промет на берзата

24 Октомври, 2018

За прв пат во историјата ЕУ не одобри национален буџет на земја-членка

За прв пат во историјата ЕУ не одобри национален буџет на земја-членка

23 Октомври, 2018

Грција уште повеќе ја зголеми презадолженоста, и нема рамен во цела Европа

Грција уште повеќе ја зголеми презадолженоста, и нема рамен во цела Европа

23 Октомври, 2018

ИВАНОВ ГО ЧЕСТИТА ПРАЗНИКОТ: Историјата ги презира страшливите и поткупливите

ИВАНОВ ГО ЧЕСТИТА ПРАЗНИКОТ: Историјата ги презира страшливите и поткупливите

23 Октомври, 2018

НОВ ПРОФИТАБИЛЕН БИЗНИС: Месечно 1800 евра без многу мака

НОВ ПРОФИТАБИЛЕН БИЗНИС: Месечно 1800 евра без многу мака

21 Октомври, 2018

Турканици по талони: Секој сака да ја добие највредната лотариска награда во историјата

Турканици по талони: Секој сака да ја добие највредната лотариска награда во историјата

20 Октомври, 2018

Алити: Песимизмот и неизвесноста се непријатели на пазарот на капитал

Алити: Песимизмот и неизвесноста се непријатели на пазарот на капитал

19 Октомври, 2018

Имал добро платена работа во Швајцарија, но се вратил и не жали

Имал добро платена работа во Швајцарија, но се вратил и не жали

17 Октомври, 2018

ТОП 25: Земји кои се најдобри за почнување на бизнис

ТОП 25: Земји кои се најдобри за почнување на бизнис

17 Октомври, 2018

Златко Марин: Нема да го обештетиме профитот, но земјиштето, комуналиите и проектот - да

Златко Марин: Нема да го обештетиме профитот, но земјиштето, комуналиите и проектот - да

16 Октомври, 2018

УЈП „растури“ кај данокот на добивка

УЈП „растури“ кај данокот на добивка

16 Октомври, 2018