20 Јануари, 2019
0.3330
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Финансии

Село направило добар бизнис план и денес живее одлично

Село направило добар бизнис план и денес живее одлично

15 Октомври, 2018

ШТО СЕ СЛУЧИ: Надминат годишниот рекорд на берзата на цел квартал до крајот

ШТО СЕ СЛУЧИ: Надминат годишниот рекорд на берзата на цел квартал до крајот

15 Октомври, 2018

Словенија ем со дивиденда, ем пари од продажба на НЛБ

Словенија ем со дивиденда, ем пари од продажба на НЛБ

15 Октомври, 2018

НЛБ банка понудена на продажба до крајот на годината

НЛБ банка понудена на продажба до крајот на годината

15 Октомври, 2018

КОЈ ПРЕПОРАЧА ДОБАР РАБОТНИК ДОБИВА 1300 ЕВРА ВО КЕШ: Хрватска фирма во потрага по работници

КОЈ ПРЕПОРАЧА ДОБАР РАБОТНИК ДОБИВА 1300 ЕВРА ВО КЕШ: Хрватска фирма во потрага по работници

15 Октомври, 2018

РЕБАЛАНС: Повеќе пари за општините, капиталните трошоци одат надолу

РЕБАЛАНС: Повеќе пари за општините, капиталните трошоци одат надолу

14 Октомври, 2018

Нема да има гонење за Груевски, Георгиевски и Ѓорчев за „Македонски пошти“.

Нема да има гонење за Груевски, Георгиевски и Ѓорчев за „Македонски пошти“.

13 Октомври, 2018

НОВ СЛУЧАЈ НА СЈО: Три лица приведени за „Поштенска банка“

НОВ СЛУЧАЈ НА СЈО: Три лица приведени за „Поштенска банка“

13 Октомври, 2018

Македонија влезе во Топ-1о земји со најмал ризик за перење пари

Македонија влезе во Топ-1о земји со најмал ризик за перење пари

13 Октомври, 2018

Светска банка ќе и стави на располагање околу 400 милиони евра на Македонија

Светска банка ќе и стави на располагање околу 400 милиони евра на Македонија

13 Октомври, 2018

Тевдовски: Македонија прва на Балканот воведува гарантиран минимален приход

Тевдовски: Македонија прва на Балканот воведува гарантиран минимален приход

12 Октомври, 2018

Парите од продажбата на „Охис“ легнати на сметка, работниците од возбуда излегоа на протест

Парите од продажбата на „Охис“ легнати на сметка, работниците од возбуда излегоа на протест

12 Октомври, 2018

Европа ја тресе финансиски скандал: „Луди“ трансакции во милијарди евра кон данска банка во Естонија

Европа ја тресе финансиски скандал: „Луди“ трансакции во милијарди евра кон данска банка во Естонија

12 Октомври, 2018

Интервју со Јолеска Поповска: Фирмите да инвестираат, ПроКредит ќе ги кредитира

Интервју со Јолеска Поповска: Фирмите да инвестираат, ПроКредит ќе ги кредитира

12 Октомври, 2018

Принцот повикува на помош големи имиња: Никнува мега град на иднината

Принцот повикува на помош големи имиња: Никнува мега град на иднината

11 Октомври, 2018

Голем број физички лица со приходи од над милиони денари се пријавиле за да платат ДДВ

Голем број физички лица со приходи од над милиони денари се пријавиле за да платат ДДВ

10 Октомври, 2018

ДА СПОРЕДИМЕ: Колку трошат туристите во регионот?

ДА СПОРЕДИМЕ: Колку трошат туристите во регионот?

09 Октомври, 2018

Со Австрија стигнал со 20 марки, а денес создал програм кој го користат милиони

Со Австрија стигнал со 20 марки, а денес создал програм кој го користат милиони

09 Октомври, 2018