13 Јуни, 2024
0.0541

КЕЈТ МИДЛТОН ГО ПРЕКИНА МОЛКОТ: Еве на кого таа мораше да му се извини

Објавено во: Свет 09 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Принцезата од Велс писмено се извини што ја пропуштила клучната проба за Trooping The Color, поради што таа напиша писмо до ирскиот Гардаи.

Откако ја пропушти клучната проба за Trooping the Colour, Кејт Мидлтон напиша писмо до ирската гарда, која оваа година, по долгогодишна традиција, му ги претставува своите бои на кралот. Во него, меѓу другото, напишала: „Се надевам дека наскоро ќе можам да ве запознаам сите“.

Токму поради фактот што ќе ги пропушти сите важни настани во кои учествува ирската гарда, Кејт Мидлтон го прекина молкот на сред лекување од рак и напиша официјално писмо кое ирската гарда го објави на официјалниот X. профил.

Во писмото, меѓу другото, Кејт на членовите на Град Ирска им посака многу среќа во нивните идни ангажмани, а на X е објавено и видео на кое полковникот го чита писмото од принцезата од Велс.

На хартијата со монограм, Кејт напиша: „Сакав да ти пишам затоа што сакам да знаеш колку сум горда на целиот полк пред Полковникот за преглед и трупање на бојата. Ги ценам сите што оваа година вежбаа со месеци за Trooping the Color и посветија часови и часови за да ги направат своите вежби беспрекорни.

Да се ​​биде ваш полковник продолжува да биде чест и многу ми е жал што не можам да ја поздравам овогодинешната полковничка ревија. Ве молиме пренесете го моето извинување до целиот полк, се надевам дека ќе можам повторно да ве претставувам многу наскоро. Испрати ги моите најдобри желби и среќа на сите вклучени.'


Тпортал

Можеби ќе ве интересира

ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА ЈА КАЗНИ УНГАРИЈА СО 200 МИЛИОНИ ЕВРА - еве што им одговори Орбан

ЕВРОПСКИОТ СУД НА ПРАВДАТА ЈА КАЗНИ УНГАРИЈА СО 200 МИЛИОНИ ЕВРА - еве што им одговори Орбан

ТЕЖОК ПАТ ДО ФОТЕЛЈА ЗА ФОН ДЕР ЛАЈЕН:Дали веќе се „резервирани“ сите места за високи функции во ЕУ?

ТЕЖОК ПАТ ДО ФОТЕЛЈА ЗА ФОН ДЕР ЛАЈЕН:Дали веќе се „резервирани“ сите места за високи функции во ЕУ?

НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА УЛИЦИТЕ НА БУЕНОС АИРЕС - реформите на Милеи предизвикаа револт во Аргентина (ВИДЕО)

НАСИЛНИ ДЕМОНСТРАЦИИ НА УЛИЦИТЕ НА БУЕНОС АИРЕС - реформите на Милеи предизвикаа револт во Аргентина (ВИДЕО)

ДРАМА ВО АВИОН НА КАТАР ЕРВЕЈС: патниците се онесвестуваа откако беа „блокирани“ со саати (ВИДЕО)

ДРАМА ВО АВИОН НА КАТАР ЕРВЕЈС: патниците се онесвестуваа откако беа „блокирани“ со саати (ВИДЕО)

ОД ПРОДАЖБА ПОВЛЕКУВААТ ТЕСТЕНИНИ НА ПОЗНАТ БРЕНД - производителот тврди дека зачините се „проблемот“

ОД ПРОДАЖБА ПОВЛЕКУВААТ ТЕСТЕНИНИ НА ПОЗНАТ БРЕНД - производителот тврди дека зачините се „проблемот“

ПОЗНАТИОТ БИЗНИСМЕН ПОВТОРНО Е НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ - поседува повеќе од 200 милијарди долари, еве кого симна од тронот и кој му дише во врат

ПОЗНАТИОТ БИЗНИСМЕН ПОВТОРНО Е НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ - поседува повеќе од 200 милијарди долари, еве кого симна од тронот и кој му дише во врат

„МАПА НА ШАНСИ“ ЗА ДВОЈНО ПОГОЛЕМ БРОЈ РААБОТНИЦИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН: Кои се условите и поволностите за одење на работа во Германија

„МАПА НА ШАНСИ“ ЗА ДВОЈНО ПОГОЛЕМ БРОЈ РААБОТНИЦИ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН: Кои се условите и поволностите за одење на работа во Германија

(ВИДЕО) ПОПЛАВЕНИ СЕ ПИСТИТЕ НА АЕРОДРОМОТ: Палма де Мајорка е под вода

(ВИДЕО) ПОПЛАВЕНИ СЕ ПИСТИТЕ НА АЕРОДРОМОТ: Палма де Мајорка е под вода

ЕВЕ ЗА ШТО Е СПОСОБНА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Таа не е Скајнет и може да биде многу поопасна

ЕВЕ ЗА ШТО Е СПОСОБНА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Таа не е Скајнет и може да биде многу поопасна