18 Август, 2018
0.3143
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Колумни

Кој ќе ги затопли американско-руските односи, Северна Кореја или Сирија?

Кој ќе ги затопли американско-руските односи, Северна Кореја или Сирија?

15 Декември, 2017

ВМРО-ДПМНЕ влезе во опозициски „филм“ дека се бори со режим

ВМРО-ДПМНЕ влезе во опозициски „филм“ дека се бори со режим

13 Декември, 2017

Огласите за работни места треба да се рамноправни, а не награда за партиска лојалност

Огласите за работни места треба да се рамноправни, а не награда за партиска лојалност

13 Декември, 2017

Гноиво од кое расте сето зло

Гноиво од кое расте сето зло

10 Декември, 2017

МОЌТА НА РАМНОСТРАНИОТ ТРИАГОЛНИК

МОЌТА НА РАМНОСТРАНИОТ ТРИАГОЛНИК

10 Декември, 2017

Пи-ар експертите не се пропагaндисти и манипулатори

Пи-ар експертите не се пропагaндисти и манипулатори

09 Декември, 2017

Партијата не е државата

Партијата не е државата

09 Декември, 2017

Путин,Путин...уште шест години!

Путин,Путин...уште шест години!

08 Декември, 2017

Економските сметки во земјоделството

Економските сметки во земјоделството

07 Декември, 2017

Уметници, оплотувајте, не разнебитувајте

Уметници, оплотувајте, не разнебитувајте

06 Декември, 2017

Што стана со реформата на полицијата?

Што стана со реформата на полицијата?

05 Декември, 2017

Како до одржлив развој на македонските земјоделски компании?

Како до одржлив развој на македонските земјоделски компании?

03 Декември, 2017

Груевски што народот не го вадеше од уста, остана политичар без народ

Груевски што народот не го вадеше од уста, остана политичар без народ

03 Декември, 2017

За промени и во затвореното општество - Секој заслужува втора шанса

За промени и во затвореното општество - Секој заслужува втора шанса

02 Декември, 2017

Од Нова година ВМРО-ДПМНЕ со нов лидер - Ќе се тргне ли стигмата на  „груевизмот“?

Од Нова година ВМРО-ДПМНЕ со нов лидер - Ќе се тргне ли стигмата на „груевизмот“?

02 Декември, 2017

Украинските маки, како на Македонија

Украинските маки, како на Македонија

01 Декември, 2017

РИБАТА ПРДНА И НЕ НАПРАВИ КЛОМБУРЕЦ

РИБАТА ПРДНА И НЕ НАПРАВИ КЛОМБУРЕЦ

01 Декември, 2017

Руската параноја во САД го направи Хојт Ји ѕвезда во регионот

Руската параноја во САД го направи Хојт Ји ѕвезда во регионот

30 Ноември, 2017