18 Август, 2018
0.3005
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Колумни

ШТО Е МАКЕДОНИЈА?

ШТО Е МАКЕДОНИЈА?

20 Февруари, 2018

Да ги потсетиме функционерите што е тоа морална одговорност

Да ги потсетиме функционерите што е тоа морална одговорност

18 Февруари, 2018

ПАЗАРНОСТ НА ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

ПАЗАРНОСТ НА ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

16 Февруари, 2018

Бездушни неморални личности

Бездушни неморални личности

13 Февруари, 2018

Каде згрешивме, дали направивме генерации кои чекаат некој друг да им улови риба,  наместо тие самите

Каде згрешивме, дали направивме генерации кои чекаат некој друг да им улови риба, наместо тие самите

13 Февруари, 2018

СОЦИЈАЛЕН КАПИТАЛ ВО ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

СОЦИЈАЛЕН КАПИТАЛ ВО ЗЕМЈОДЕЛСТВОТО

10 Февруари, 2018

Русија и Стратегијата на ЕУ за Балканот – нема „со нас или против нас“!

Русија и Стратегијата на ЕУ за Балканот – нема „со нас или против нас“!

09 Февруари, 2018

И тоа бидна - Географска одредница од Заев но, со каков конечен договор?

И тоа бидна - Географска одредница од Заев но, со каков конечен договор?

07 Февруари, 2018

Срамно е со посредници од надвор да се води дебата за примена на Уставот

Срамно е со посредници од надвор да се води дебата за примена на Уставот

06 Февруари, 2018

Зошто Русија се потсмева со извештајот „Јатаците на Путин“ ?

Зошто Русија се потсмева со извештајот „Јатаците на Путин“ ?

02 Февруари, 2018

Скопје е загадено со се и сешто, со секакви и од секаде

Скопје е загадено со се и сешто, со секакви и од секаде

30 Јануари, 2018

Консолидација и комасација на земјоделско земјиште

Консолидација и комасација на земјоделско земјиште

29 Јануари, 2018

Што сакал да ни порача евангелистот Лука?!

Што сакал да ни порача евангелистот Лука?!

27 Јануари, 2018

Битки за територии во Сирија

Битки за територии во Сирија

26 Јануари, 2018

Идните генерации ќе зависат од тоа какво образование ќе имаме

Идните генерации ќе зависат од тоа какво образование ќе имаме

25 Јануари, 2018

Животот е битка во која злото е дрско, силно и победнички настроено

Животот е битка во која злото е дрско, силно и победнички настроено

24 Јануари, 2018

Колку вреди откупот во земјоделството за изминатите 5 години?

Колку вреди откупот во земјоделството за изминатите 5 години?

23 Јануари, 2018

Русија ќе прифати кое било име на Македонија договорено со Грција

Русија ќе прифати кое било име на Македонија договорено со Грција

19 Јануари, 2018