18 Август, 2018
0.3282
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Колумни

Драги мои синови – вие сте Македонци!

Драги мои синови – вие сте Македонци!

18 Јануари, 2018

За кого, за МАКЕДОНИЈА

За кого, за МАКЕДОНИЈА

18 Јануари, 2018

Спој на примитивен национализам и отсуство на државотворно чувство

Спој на примитивен национализам и отсуство на државотворно чувство

16 Јануари, 2018

Европски фронт против новите американски санкции кон Русија

Европски фронт против новите американски санкции кон Русија

12 Јануари, 2018

Параван комисии и работни тела со веќе видени

Параван комисии и работни тела со веќе видени "реформски идеи"

11 Јануари, 2018

САД подготвуваат нови санкции-предизборен поздрав за Путин

САД подготвуваат нови санкции-предизборен поздрав за Путин

05 Јануари, 2018

Додека има овци, ќе има и волна, но до кога тие што стрижат ќе удираат и заушка?!

Додека има овци, ќе има и волна, но до кога тие што стрижат ќе удираат и заушка?!

05 Јануари, 2018

Еден настан, различна правна диоптрија

Еден настан, различна правна диоптрија

02 Јануари, 2018

ВРХОВЕН КОМАНДАНТ НА ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ НА МАКЕДОНИЈА

ВРХОВЕН КОМАНДАНТ НА ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ НА МАКЕДОНИЈА

31 Декември, 2017

Македонија 2017 - Пресвртна година која ќе сакаме што побрзо да ја заборавиме

Македонија 2017 - Пресвртна година која ќе сакаме што побрзо да ја заборавиме

31 Декември, 2017

Ќе прерасне ли притворот од мерка во казна?

Ќе прерасне ли притворот од мерка во казна?

28 Декември, 2017

Македонија во слободен пад (дали само) според перцепцијата на корупцијата

Македонија во слободен пад (дали само) според перцепцијата на корупцијата

26 Декември, 2017

Путин се враќа на изворните принципи за Балканот

Путин се враќа на изворните принципи за Балканот

22 Декември, 2017

Хоп-хоп, остави таблет и лап топ

Хоп-хоп, остави таблет и лап топ

22 Декември, 2017

Се плашам дека можеби нема да не биде!?

Се плашам дека можеби нема да не биде!?

20 Декември, 2017

Заев ја гледа 2018 како историска за ЕУ и НАТО, но време е да се врати „дома“

Заев ја гледа 2018 како историска за ЕУ и НАТО, но време е да се врати „дома“

19 Декември, 2017

Ех, таа УБК...време е да пораснеме

Ех, таа УБК...време е да пораснеме

19 Декември, 2017

ЗЕМЈОДЕЛСКИ РАЗВОЈ ВО ХАРМОНИЧЕН ОДНОС СО ПРИРОДАТА

ЗЕМЈОДЕЛСКИ РАЗВОЈ ВО ХАРМОНИЧЕН ОДНОС СО ПРИРОДАТА

17 Декември, 2017