18 Август, 2018
0.3282
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Колумни

Брза „корпа“ за Заев за ширење на Владата - Кој ќе ги турка реформите?

Брза „корпа“ за Заев за ширење на Владата - Кој ќе ги турка реформите?

19 Март, 2018

Структура на вредноста на земјоделското производство според „ЕКОНОМСКИТЕ“ сметки

Структура на вредноста на земјоделското производство според „ЕКОНОМСКИТЕ“ сметки

19 Март, 2018

Предизборен оган од Британија и САД кон Путин

Предизборен оган од Британија и САД кон Путин

17 Март, 2018

Аирлија, наместо унитарна и мултикултурна, добивме бинационална држава

Аирлија, наместо унитарна и мултикултурна, добивме бинационална држава

16 Март, 2018

Да ги разбудиме мечките од десетгодишен зимски сон,       но да внимаваме да им го зачуваме и раатлукот

Да ги разбудиме мечките од десетгодишен зимски сон, но да внимаваме да им го зачуваме и раатлукот

15 Март, 2018

Кој посакува трагичен крај на ром-комот меѓу Заев и Ахмети?

Кој посакува трагичен крај на ром-комот меѓу Заев и Ахмети?

09 Март, 2018

Политички маргиналци  се вртат кон Русија

Политички маргиналци се вртат кон Русија

09 Март, 2018

ЛЕВИЦАТА И ИМЕТО

ЛЕВИЦАТА И ИМЕТО

08 Март, 2018

За логичностите и слабостите на Законот за јазиците

За логичностите и слабостите на Законот за јазиците

05 Март, 2018

Анализа на факторите за развој на малите земјоделски стопанства во Македонија

Анализа на факторите за развој на малите земјоделски стопанства во Македонија

05 Март, 2018

Ништо од ветеното владеење на правото, насилници  и кабадахии со кус фитил слободно хараат низ државата

Ништо од ветеното владеење на правото, насилници и кабадахии со кус фитил слободно хараат низ државата

05 Март, 2018

Одговор на Путин на американското игнорирање

Одговор на Путин на американското игнорирање

02 Март, 2018

Курто од петни жили се обидува да се качи, ама никако да му успее

Курто од петни жили се обидува да се качи, ама никако да му успее

26 Февруари, 2018

СИТЕ СМЕ МАКЕДОНИЈА (3/3)

СИТЕ СМЕ МАКЕДОНИЈА (3/3)

26 Февруари, 2018

Лавров на Балканот - Заев кај Меркел

Лавров на Балканот - Заев кај Меркел

23 Февруари, 2018

Што (не) е Македонија?

Што (не) е Македонија?

22 Февруари, 2018

Танги и битанги

Танги и битанги

21 Февруари, 2018

Ќе бара ли Грција и колективна лоботомија за сите што се чувствуваат Македонци

Ќе бара ли Грција и колективна лоботомија за сите што се чувствуваат Македонци

20 Февруари, 2018