20 Јули, 2024
0.0263

МНОГУМИНА СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА КЕЈТ МИДЛТОН ЈА НАПУШТИЛА ЗЕМЈАТА: Еве што велат од палатата

Објавено во: Свет 14 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Принцезата од Велс официјално не се појавува во јавноста од декември. Во моментов таа е целосно фокусирана на лечењето и борбата против ракот, а информациите за Кејт кои палатата ги споделува со јавноста се минимални.  Скудните информации и долгото отсуство на Кејт од официјалните настапи предизвикаа многу шпекулации, што поттикна дури и Кенсингтонската палата да се огласи.

Неколку месеци откако принцезата Кејт јавно објави дека и е дијагностициран рак, теориите на заговор и гласините за локацијата и здравјето на принцезата продолжуваат да се шират како шумски пожар. А особено една гласина се вкорени на социјалните мрежи - многумина шпекулираат дека Кејт не е видена во јавноста во последните месеци бидејќи воопшто не е во ОК. Принцезата, како што се тврди, всушност била во Соединетите Американски Држави - поточно, во Хјустон, каде се лекувала во Центарот за рак MD Anderson. Сега Кенсингтонската палата, која ретко го коментира здравјето на принцезата, излезе и таквите гласини ги нарече лажни.

Во написот објавен од Хјустон хроникл претходно оваа недела, портпаролот на палатата негираше дека Кејт се лекува во центар за рак. Во меѓувреме, претставниците на медицинската установа во Тексас, која е позната по својата работа во истражувањето и лекувањето на ракот и која лекувала познати пациенти како што се починатиот рок гитарист Еди Ван Хејлен и тениската ѕвезда Крис Еверт, не ги коментираа гласините поради приватноста на пациентот. законите.

Кејт последен пат се појави во јавноста на 25 декември, кога им се придружи на другите членови на кралското семејство на традиционалната прошетка до божиќната утринска миса во Сандрингем. Додека некои таблоиди шпекулираа за тоа дали Кејт некогаш ќе се врати на редовните кралски должности, извор изјави за Harper's Bazaar дека тврдењата дека Кејт нема да се врати се „неправедни и невистинити“.

„Во моментов нема збор за „враќањето“ на Кејт бидејќи фокусот во моментов е 100 отсто на нејзиното здравје - да се сугерира дека нема да се врати на својата улога е нечесно и невистинито“, рече изворот. „Дискусии од ваков карактер едноставно не се одржуваат. Кога ќе дојде вистинското време, таа ќе продолжи со работа“, додаде изворот.

За потсетување, принцезата од Велс лично ја објави дијагнозата на рак во видео порака објавена на социјалните мрежи на 22 март. „Ми требаше време да закрепнам од голема операција за да можам да започнам со лекување. Но, што е најважно, ни требаше време да им објасниме сè на Џорџ, Шарлот и Луис на начин што им одговараше и да ги увериме дека ќе бидам добро“, вели таа во објавеното видео. „Како што им кажав, добро сум и секој ден станувам посилен со тоа што се фокусирам на работи кои ќе ми помогнат да заздравам, во мојот ум, тело и дух.

Иако палатата не го прецизираше типот на ракот и фазата до која тој напредувал, принцезата на видеото вели дека е во „рана фаза на превентивна хемотерапија“.

Тпортал.хр

Можеби ќе ве интересира

Остра реакција на Борел на одлуката на израелскиот парламент: Нема да ги признаеме промените на границите од 1967 година

Остра реакција на Борел на одлуката на израелскиот парламент: Нема да ги признаеме промените на границите од 1967 година

НОВ РАСТ НА БРОЈОТ НА ПРЕТПЛАТНИЦИ - новите пакети на Нетфликс дадоа резултати

НОВ РАСТ НА БРОЈОТ НА ПРЕТПЛАТНИЦИ - новите пакети на Нетфликс дадоа резултати

МНОГУМИНА ПРАШУВААТ ЗОШТО МЕЛАНИЈА НЕ ОДРЖА ГОВОР - на републиканската конвенција прекршена децениската традиција

МНОГУМИНА ПРАШУВААТ ЗОШТО МЕЛАНИЈА НЕ ОДРЖА ГОВОР - на републиканската конвенција прекршена децениската традиција

НАЈДОА РЕШЕНИЕ И ЗА ОВОЈ ПРОБЛЕМ: На аеродромот во Делхи се користат табли, падот на технологијата не смее да ги закочи

НАЈДОА РЕШЕНИЕ И ЗА ОВОЈ ПРОБЛЕМ: На аеродромот во Делхи се користат табли, падот на технологијата не смее да ги закочи

ОВА Е ВИНОВНИКОТ ЗА ГЛОБАЛНИОТ ПАД НА КОМПЈУТЕРСКИОТ СИСТЕМ: Сам се јави, а еве што вели

ОВА Е ВИНОВНИКОТ ЗА ГЛОБАЛНИОТ ПАД НА КОМПЈУТЕРСКИОТ СИСТЕМ: Сам се јави, а еве што вели

„ЌЕ ОСТАНЕ ИЛИ ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ТРКА“: Кандидатурата на Бајден пред голем тест

„ЌЕ ОСТАНЕ ИЛИ ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ТРКА“: Кандидатурата на Бајден пред голем тест

И ТРАМП И ФИЦО БЕА НАПАДНАТИ ЗАТОА ШТО СЕ ПРОТИВАТ НА ВОЈНАТА: Орбан за атентатите на американскиот претседател и словачкиот премиер

И ТРАМП И ФИЦО БЕА НАПАДНАТИ ЗАТОА ШТО СЕ ПРОТИВАТ НА ВОЈНАТА: Орбан за атентатите на американскиот претседател и словачкиот премиер

ДЕНОТ-Д ЗА ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Го објави големиот план за Европа и го нападна Орбан

ДЕНОТ-Д ЗА ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Го објави големиот план за Европа и го нападна Орбан

(ВИДЕО И ФОТО) КОЈА Е ЛАРА ТРАМП? Новата моќна фигура на републиканците

(ВИДЕО И ФОТО) КОЈА Е ЛАРА ТРАМП? Новата моќна фигура на републиканците