28 Септември, 2022
0.0315

Подгответе се за Garage Sale во Рамстор Мол

Објавено во: Мои пари 10 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Дали сте подготвени за најголемата распродажба во градот, со попусти до  дури  -70%?

Од 11ти до 17ти Август во Рамстор Мол започнува веќе добро познатата шопинг манија Garage Sale под мотото Правиме чистка, Вадиме се надвор!

Рамстор Мол и оваа година по 17ти пат, широко ги отвора вратите за сите посетители и подготвува неверојатна понуда на облека, накит, обувки, спортска опрема, аксесоари, книги, играчки, предмети за домаќиство и други проиводи намалени дури до 70%.

Kaко и секогаш, на Garage Sale  се придружуваат сите Рамстор маркети, кои исто така за своите потрошувачи подготвија  бројни промоции и намалувања.

Покрај големите попусти, посетителите на Рамсторе Мол ќе може да уживаат во богатата програма  специјално организирана за овој настан која содржи многу музика со познати изведувачи, освежителни пијалоци  и коктели, бројни акции и изненадувања од продажните објекти во Рамстор Мол,  а на 11ти Август  првиот ден од Garage Sale во 20:00 часот бидете дел од спектакуларното шоу на жонглерскиот настап со оган придружуван со многу музика и забава!

Затоа подгответе се за добар шопинг и многу забава во Рамстор Мол од 11ти до 17ти Август.Уживајте во Garage Sale, искористете го овој поволен период да си купите се што ќе посакате по неверојатни  цени.

Можеби ќе ве интересира

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СО ДОНАЦИЈА ОД 3,284,819,00 РЕКОНСТРУИРАШЕ МУЛТИФУНЦИОНАЛНО ИГРАЛИШТЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СО ДОНАЦИЈА ОД 3,284,819,00 РЕКОНСТРУИРАШЕ МУЛТИФУНЦИОНАЛНО ИГРАЛИШТЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Лесја Украинка: Заканите на Путин за употреба на нуклеарно оружје – уште една уцена за Запад

Лесја Украинка: Заканите на Путин за употреба на нуклеарно оружје – уште една уцена за Запад

Силк Роуд Банка во четврток започнува со предвремена исплатата на пензиите за септември

Силк Роуд Банка во четврток започнува со предвремена исплатата на пензиите за септември

Македонските каратисти ќе се борат за две бронзи на Универзијадата во Турција

Македонските каратисти ќе се борат за две бронзи на Универзијадата во Турција

ИутеКредит доделува целосна стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ

ИутеКредит доделува целосна стипендија за постдипломски студии на Универзитетот Американ Колеџ

10 совети како да штедиш електрична енергија во домаќинството

10 совети како да штедиш електрична енергија во домаќинството

Скопје Сити Мол – 10 години револуција во шопингот

Скопје Сити Мол – 10 години револуција во шопингот

Замастен црн дроб – превенција и третман

Замастен црн дроб – превенција и третман

„Брако“ продолжува со инвестиции за модернизација на машинскиот парк – завршена обуката за управување со најсовремената ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка, производството започнува наскоро

„Брако“ продолжува со инвестиции за модернизација на машинскиот парк – завршена обуката за управување со најсовремената ЦНЦ „Хартфорд“ глодалка, производството започнува наскоро