25 Јуни, 2024
0.0259

ПРОНАЈДЕН МРТОВ СОПРУГ НА ПРАТЕНИЧКА ОД ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ - прво имало сомнежи дека Анџело се самоубил, но.... тој бил во морничава состојба

Објавено во: Свет 26 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Анџело Онорато, сопруг на европратеничката Франческа Донато, е пронајден мртов во својот автомобил во Палермо. Телото го пронашле Франческа и нејзината и ќерката на Анџело, Каролина.

Иако прво постоеја сомнежи дека овој познат бизнисмен и сопруг на политичарката си го одзел животот, сега се верува дека е убиен.

Татко ми е убиен, не кренал рака на себе“, тврди Каролина (20).

Италијанските медиуми пишуваат дека Анџело имал некаква изолир лента околу вратот.

„Тато не е човек што би го оставил семејството и да дозволиме да го најдеме вака. Тој не се самоуби, тој беше убиен“, тврди ќерката.

Како што пренесуваат медиумите, телото било во автомобил паркиран недалеку од нивната куќа, а Франческа и нејзината ќерка го нашле откако загрижено го лоцирале телефонот на Анџело.

Покрај тоа што имал завиткана лента околу вратот, наводно имал и крвна дамка на кошулата.

Извор од истрагата наведува дека Анџело пред да излезе од куќата и рекол на Франчески дека имал средба со некој од Капачи.

Откако тој не се вратил, Франческа го пронашла неговиот мобилен телефон и таа и нејзината ќерка подоцна го нашле мртов во автомобилот.

Извор: Курир

Фото: ЕПА

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО МОСКВA: Луѓето скокаа од прозорец за да се спасат, има и жртви

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО МОСКВA: Луѓето скокаа од прозорец за да се спасат, има и жртви

ГРАТЧЕ НА СИЦИЛИЈА: Нудат евтини куќи како „мамец“ за нови жители

ГРАТЧЕ НА СИЦИЛИЈА: Нудат евтини куќи како „мамец“ за нови жители

Лесја Украинка: Русија продолжува да го тероризира цивилното население на Украина

Лесја Украинка: Русија продолжува да го тероризира цивилното население на Украина

Пронајдени 20 изгорени тела во фабрика за литиумски батерии во Јужна Кореја

Пронајдени 20 изгорени тела во фабрика за литиумски батерии во Јужна Кореја

ОДМОРИТЕ НА МЕДИТЕРАНОТ ПОД ЗНАК ПРАШАЛНИК? драматично предупредување од Британците

ОДМОРИТЕ НА МЕДИТЕРАНОТ ПОД ЗНАК ПРАШАЛНИК? драматично предупредување од Британците

„ПОТРЕБНО НИ Е ЧУДО“: Маркус Зедер предупредува - Германците повторно мора да работат повеќе

„ПОТРЕБНО НИ Е ЧУДО“: Маркус Зедер предупредува - Германците повторно мора да работат повеќе

МНОГУ ЈАК ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОТРЕСЕ ВЕНЕЦУЕЛА: измерени 6,1 степен според Рихтеровата скала

МНОГУ ЈАК ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОТРЕСЕ ВЕНЕЦУЕЛА: измерени 6,1 степен според Рихтеровата скала

Трамп, војната во Украина, источниот блок: овие пет предизвици го чекаат идниот шеф на НАТО

Трамп, војната во Украина, источниот блок: овие пет предизвици го чекаат идниот шеф на НАТО

Њујорк Тајмс: Украинците се групираат на социјални мрежи за да избегнат мобилизација

Њујорк Тајмс: Украинците се групираат на социјални мрежи за да избегнат мобилизација