05 Април, 2020
0.1129

Балкан

Италијански крузер закотвен во Хрватска! Екипажот во изолација поради сомнителни на коронавирус

Италијански крузер закотвен во Хрватска! Екипажот во изолација поради сомнителни на коронавирус

07 Март, 2020

ИМА ЛИ ПОТРЕБА ЗА ПАНИКА: Расте бројот на заболени Грци од коронавирус

ИМА ЛИ ПОТРЕБА ЗА ПАНИКА: Расте бројот на заболени Грци од коронавирус

07 Март, 2020

Мигрантска криза: Ердоган забрани бегалците да преминуваат преку Егејско море

Мигрантска криза: Ердоган забрани бегалците да преминуваат преку Егејско море

07 Март, 2020

АЛАРМ ВО СЛОВЕНИЈА: Лекар заразен со коронавирус, бил во контакт со многу пациенти

АЛАРМ ВО СЛОВЕНИЈА: Лекар заразен со коронавирус, бил во контакт со многу пациенти

07 Март, 2020

КОРОНА СЕ ПОЈАВИ И ВО СРБИЈА: Заразен е маж кој се вратил од Унгарија

КОРОНА СЕ ПОЈАВИ И ВО СРБИЈА: Заразен е маж кој се вратил од Унгарија

06 Март, 2020

ОПАСНОСТА ДЕМНЕ: Во Хрватска 2.000 луѓе во изолација

ОПАСНОСТА ДЕМНЕ: Во Хрватска 2.000 луѓе во изолација

05 Март, 2020

ПАКИСТАНЦИ, ИНДИЈЦИ, ТУРЦИ: Тие ќе работат во соседството

ПАКИСТАНЦИ, ИНДИЈЦИ, ТУРЦИ: Тие ќе работат во соседството

05 Март, 2020

Грчка граница: Сопрено стампедо од емигранти, 231 уапсени

Грчка граница: Сопрено стампедо од емигранти, 231 уапсени

05 Март, 2020

ВОНРЕДНИ МЕРКИ ВО ГРЦИЈА: Поради коронавирусот посебно внимание во овие три места

ВОНРЕДНИ МЕРКИ ВО ГРЦИЈА: Поради коронавирусот посебно внимание во овие три места

05 Март, 2020

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ КРЕНАТ ВО ВОЗДУХ: Едно лице загина во Подгорица

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ КРЕНАТ ВО ВОЗДУХ: Едно лице загина во Подгорица

04 Март, 2020

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ТУРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Пратениците се скараа поради Ердоган

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ТУРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Пратениците се скараа поради Ердоган

04 Март, 2020

НАЈСКАПА КУЌА ВО СРБИЈА: Koлку платил купувачот за имотот на Дедиње?

НАЈСКАПА КУЌА ВО СРБИЈА: Koлку платил купувачот за имотот на Дедиње?

04 Март, 2020

Фод дер Лајен ја надлетуваше границата и вети 700 милиони евра за Грција

Фод дер Лајен ја надлетуваше границата и вети 700 милиони евра за Грција

04 Март, 2020

(ФОТО) МЕШТАНИТЕ ШОКИРАНИ: Мигранти уништија црква на Лезбос

(ФОТО) МЕШТАНИТЕ ШОКИРАНИ: Мигранти уништија црква на Лезбос

03 Март, 2020

ЕУ го вклучи алармот: На Грција и Бугарија ќе им дадеме се што им треба

ЕУ го вклучи алармот: На Грција и Бугарија ќе им дадеме се што им треба

03 Март, 2020

УШТЕ ЕДЕН ЗАРAЗЕН: Осум случаи на корона во Хрватска

УШТЕ ЕДЕН ЗАРAЗЕН: Осум случаи на корона во Хрватска

02 Март, 2020

Димитров за „То Вима“: По Договорот од Преспа фокусот е на стартот преговорите со ЕУ

Димитров за „То Вима“: По Договорот од Преспа фокусот е на стартот преговорите со ЕУ

02 Март, 2020

Лавина емигранти на границата, Грција вонредно ги замрзна барањата за азил

Лавина емигранти на границата, Грција вонредно ги замрзна барањата за азил

01 Март, 2020