20 Јануари, 2019
0.4239
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Балкан

Земјата во која избега Груевски ја тресат жестоки протести-најавени уште пожестоки

Земјата во која избега Груевски ја тресат жестоки протести-најавени уште пожестоки

07 Јануари, 2019

Хрватскиот Ричард Бренсон создава нова авиокомпанија

Хрватскиот Ричард Бренсон создава нова авиокомпанија

07 Јануари, 2019

(Видео) Бугари играат оро во замрзната река за Богојавление

(Видео) Бугари играат оро во замрзната река за Богојавление

06 Јануари, 2019

ВИДЕО: Познат белграѓанин застрелан додека ја вадел детската количка

ВИДЕО: Познат белграѓанин застрелан додека ја вадел детската количка

05 Јануари, 2019

Почина штипјанецот Шекуларац - една од легендите на Југославија

Почина штипјанецот Шекуларац - една од легендите на Југославија

05 Јануари, 2019

Патници оставени да спијат во тоалети на аеродромот „Македонија“

Патници оставени да спијат во тоалети на аеродромот „Македонија“

05 Јануари, 2019

КАКО Е МОЖНО: За две седмици завршила медицинско училиште

КАКО Е МОЖНО: За две седмици завршила медицинско училиште

04 Јануари, 2019

(ФОТО) Босанскиот „Робинзон Крусо“ се враќа во град

(ФОТО) Босанскиот „Робинзон Крусо“ се враќа во град

04 Јануари, 2019

Со коментар на оваа фотографија од Сараево, Карл Билт го навлече гневот на муслиманите

Со коментар на оваа фотографија од Сараево, Карл Билт го навлече гневот на муслиманите

04 Јануари, 2019

Земја помала од Македонија бара 20.000 работници од странство

Земја помала од Македонија бара 20.000 работници од странство

04 Јануари, 2019

Кабинет на Ципрас: Заев ги урива псевдо-толкувањата на Нова демократија за националност, јазик и отстапување

Кабинет на Ципрас: Заев ги урива псевдо-толкувањата на Нова демократија за националност, јазик и отстапување

04 Јануари, 2019

(ВИДЕО) Силен ветер си „поигра“ со авион кој требаше да слета

(ВИДЕО) Силен ветер си „поигра“ со авион кој требаше да слета

04 Јануари, 2019

ФОТО: ТАГА, СОЛЗИ НЕПРЕБОЛ: Погребан младиот Остоиќ кој беше ликвидиран во заседа

ФОТО: ТАГА, СОЛЗИ НЕПРЕБОЛ: Погребан младиот Остоиќ кој беше ликвидиран во заседа

04 Јануари, 2019

(ВИДЕО) Најпознатиот босански ММА борец му отчита лекција на насилник кој тепал девојка пред неговиот клуб

(ВИДЕО) Најпознатиот босански ММА борец му отчита лекција на насилник кој тепал девојка пред неговиот клуб

04 Јануари, 2019

Улици во бугарско гратче за прв пат ќе видат асфалт за посетата на Папата

Улици во бугарско гратче за прв пат ќе видат асфалт за посетата на Папата

04 Јануари, 2019

(ВИДЕО-ФОТО) НЕВЕРОЈАТНИ ГЛЕТКИ НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Снег го затрупа и омиленото место за летување на Македонците

(ВИДЕО-ФОТО) НЕВЕРОЈАТНИ ГЛЕТКИ НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ: Снег го затрупа и омиленото место за летување на Македонците

04 Јануари, 2019

Ќе „пукне“ Владата на Ципрас поради Преспанскиот договор?

Ќе „пукне“ Владата на Ципрас поради Преспанскиот договор?

03 Јануари, 2019

ЖИВЕЕШЕ СКРОМЕН И ЕДНОСТАВЕН ЖИВОТ: Гига ја открил својата желба во последното интервју

ЖИВЕЕШЕ СКРОМЕН И ЕДНОСТАВЕН ЖИВОТ: Гига ја открил својата желба во последното интервју

03 Јануари, 2019