07 Декември, 2019
0.0964

Балкан

(ВИДЕО) Сеизмолозите најавија што не чека во наредните два месеци

(ВИДЕО) Сеизмолозите најавија што не чека во наредните два месеци

26 Ноември, 2019

(ФОТО) Земјотресот урна хотел во Драч

(ФОТО) Земјотресот урна хотел во Драч

26 Ноември, 2019

ПЕТ ПОТРЕСИ ВО БиХ: Повредени се двајца работници

ПЕТ ПОТРЕСИ ВО БиХ: Повредени се двајца работници

26 Ноември, 2019

КОЛКУ ТРИ АТОМСКИ БОМБИ: Толку бил силен земјотресот во Албанија

КОЛКУ ТРИ АТОМСКИ БОМБИ: Толку бил силен земјотресот во Албанија

26 Ноември, 2019

Седумнаесетгодишник изваден од под урнатините на својот дом, се огласи и Рама

Седумнаесетгодишник изваден од под урнатините на својот дом, се огласи и Рама

26 Ноември, 2019

(ВИДЕО) СЕ ТРЕСЕ СЕ, ПЛАФОНОТ ПАЃА, А ТОЈ СИ СПИЕ: Снимка од Албанија хит на Интернет

(ВИДЕО) СЕ ТРЕСЕ СЕ, ПЛАФОНОТ ПАЃА, А ТОЈ СИ СПИЕ: Снимка од Албанија хит на Интернет

26 Ноември, 2019

ТРАГЕДИЈА: Бил неправедно осуден, и откако се спаси од затвор загина во земјотресот

ТРАГЕДИЈА: Бил неправедно осуден, и откако се спаси од затвор загина во земјотресот

26 Ноември, 2019

(ВИДЕО) ТЛОТО ВО АЛБАНИЈА НЕ МИРУВА: Нови земјотреси по најсилниот од утринава

(ВИДЕО) ТЛОТО ВО АЛБАНИЈА НЕ МИРУВА: Нови земјотреси по најсилниот од утринава

26 Ноември, 2019

(ВИДЕО-ФОТО) СЛИКИ НА УЖАСОТ: Четворица мртви по моќниот земјотрес во Албанија-потрага по жртви со кучиња

(ВИДЕО-ФОТО) СЛИКИ НА УЖАСОТ: Четворица мртви по моќниот земјотрес во Албанија-потрага по жртви со кучиња

26 Ноември, 2019

(ВИДЕО + ФОТО) ЗЕМЈОТРЕС ВО ДРАЧ: Срушени згради и заглавени жители - Албанија во шок

(ВИДЕО + ФОТО) ЗЕМЈОТРЕС ВО ДРАЧ: Срушени згради и заглавени жители - Албанија во шок

26 Ноември, 2019

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ЗГРАДА: Се разви температура од 1.000 степени, а на пожарникарите им се топеше опремата

(ВИДЕО) ПОЖАР ВО ЗГРАДА: Се разви температура од 1.000 степени, а на пожарникарите им се топеше опремата

25 Ноември, 2019

Ковачев тврди дека политичари, новинари, дипломати од Македонија имаат бугарски пасоши

Ковачев тврди дека политичари, новинари, дипломати од Македонија имаат бугарски пасоши

25 Ноември, 2019

Грција повторно ќе биде „на удар“ на невреме

Грција повторно ќе биде „на удар“ на невреме

24 Ноември, 2019

(ВИДЕО) ТАСОС И ХАЛКИДИКИ ПОД ВОДА - силно невреме во Грција

(ВИДЕО) ТАСОС И ХАЛКИДИКИ ПОД ВОДА - силно невреме во Грција

23 Ноември, 2019

СЕ ПОЈАВИ КАРТА НА „ГОЛЕМА ЈУГОСЛАВИЈА“:  Би се протегала од Клагенфурт до Истанбул!

СЕ ПОЈАВИ КАРТА НА „ГОЛЕМА ЈУГОСЛАВИЈА“: Би се протегала од Клагенфурт до Истанбул!

22 Ноември, 2019

Пирати киднапираа брод на кој имало и Срби

Пирати киднапираа брод на кој имало и Срби

22 Ноември, 2019

Ученичка раскажа како професорот го совладал напаѓачот во српското училиште

Ученичка раскажа како професорот го совладал напаѓачот во српското училиште

22 Ноември, 2019

Вучиќ: Зборував со Заев дека нема да има отворање нa преговори, а тој ме уверуваше дека му ветиле

Вучиќ: Зборував со Заев дека нема да има отворање нa преговори, а тој ме уверуваше дека му ветиле

22 Ноември, 2019