21 Мај, 2018
0.4300
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Економија

Одредена почетната цена за закуп на плажа на Охридското езеро

Одредена почетната цена за закуп на плажа на Охридското езеро

18 Мај, 2018

Првиот воз за Бугарија ќе тргне порано

Првиот воз за Бугарија ќе тргне порано

18 Мај, 2018

ТРИ СТАНА ВО СКОПЈЕ, АКЦИИ И КРЕДИТ: Каков имот поседува актуелната вицегувернерка Ангеловска-Бежоска и можна наследничка на Богов?

ТРИ СТАНА ВО СКОПЈЕ, АКЦИИ И КРЕДИТ: Каков имот поседува актуелната вицегувернерка Ангеловска-Бежоска и можна наследничка на Богов?

18 Мај, 2018

Колку милиони евра прави „Жито Лукс“ од продажба за 90 дена?

Колку милиони евра прави „Жито Лукс“ од продажба за 90 дена?

18 Мај, 2018

Има ли друга златна кокошка како што е  „Мермерен комбинат“?

Има ли друга златна кокошка како што е „Мермерен комбинат“?

18 Мај, 2018

СКОК НА НАФТАТА: Сега е поскапа од ноември 2014

СКОК НА НАФТАТА: Сега е поскапа од ноември 2014

17 Мај, 2018

Позната сумата за организација на Дигиталниот самит на Западен Балкан

Позната сумата за организација на Дигиталниот самит на Западен Балкан

17 Мај, 2018

Го држел тутунот да скапува

Го држел тутунот да скапува

17 Мај, 2018

Окта: Во Македонија се увезува мазут кој не е по стандарди, државата ги пропушта цистерните

Окта: Во Македонија се увезува мазут кој не е по стандарди, државата ги пропушта цистерните

17 Мај, 2018

Што се случува со добивката на градежниот гигант „Гранит“ ?

Што се случува со добивката на градежниот гигант „Гранит“ ?

17 Мај, 2018

НБРМ беше домаќин на претставници на Хрватската народна банка

НБРМ беше домаќин на претставници на Хрватската народна банка

17 Мај, 2018

БЛОКИРАНИ СМЕТКИ: Под блокада повеќе од 110 700 граѓани и фирми!

БЛОКИРАНИ СМЕТКИ: Под блокада повеќе од 110 700 граѓани и фирми!

17 Мај, 2018

ПЛАТИ ВО ДРЖАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА: Кои сектори се највисоки, а кои најниско платени?

ПЛАТИ ВО ДРЖАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА: Кои сектори се највисоки, а кои најниско платени?

17 Мај, 2018

Зошто работата на „Гранит“ се преполови ?

Зошто работата на „Гранит“ се преполови ?

17 Мај, 2018

Колку падна приходот од продажба на „Скопски пазар“?

Колку падна приходот од продажба на „Скопски пазар“?

17 Мај, 2018

ПРОФЕСИОНАЛЕЦ СО ДОЛГОГОДИШНО ИСКУСТВО: КОЈА Е Анита Ангеловска-Бежоска можната наследничка на гувернерот Богов?

ПРОФЕСИОНАЛЕЦ СО ДОЛГОГОДИШНО ИСКУСТВО: КОЈА Е Анита Ангеловска-Бежоска можната наследничка на гувернерот Богов?

17 Мај, 2018

Иванов ја предлага Ангеловска-Бежоска за гувернер на НБРМ

Иванов ја предлага Ангеловска-Бежоска за гувернер на НБРМ

16 Мај, 2018

Колку пазаревме во „Тинекс“ лани?

Колку пазаревме во „Тинекс“ лани?

16 Мај, 2018