25 Февруари, 2024
0.0324

ЗАСТРАШУВАЧКА СНИМКА ОД СОСЕДНА СРБИЈА: Волци меѓу куќите, удавија куче, биле повикани ловџии (ВИДЕО)

Објавено во: Балкан 11 Февруари, 2024

Добивај вести на Viber

Низ медиумите во соседна Србија се шири видео од два големи волка кои се симнале меѓу куќите во центарот на Житораѓе, од околините шуми. При посетата на ова населено место, тие убиле врзано куче.

Како што може да се види на видеото што го сподели „Радио Копријан Дољевац“, волците се движеле по скалите од куќа на споменатото место, преку улицата од полициската станица.

А како што пренесува порталот „Топлике вести“, волци заклале врзано куче во двор.

Како што се наведува понатаму, на покана на полицијата, ловецот Иван Станковиќ излегол на местото на настанот и ги застрелал волците. Инаку, сличен настан беше снимен и пред две години, кога беше снимен и волк кој се спушти во комплексот базен на истото место.

Ловецот објаснил дека ова не е чуден настан бидејќи волците кога зимата немаат храна, се спуштаат во населените места за да најдат храна.


Фото: Принтскрин/Јутуб

Можеби ќе ве интересира

ЕВЕ КОЛКУ ТОЧНО ЌЕ ВЕ ЧИНИ СКИЈАЊЕТО ВО ЗАВРШНИЦАТА НА ОВАА СЕЗОНА - што нудат Копаоник, Злтибор и Јахорина

ЕВЕ КОЛКУ ТОЧНО ЌЕ ВЕ ЧИНИ СКИЈАЊЕТО ВО ЗАВРШНИЦАТА НА ОВАА СЕЗОНА - што нудат Копаоник, Злтибор и Јахорина

КОЛКУ НАВИСТИНА ЧИНИ ИМОТОТ НА СЕМЕЈСТВОТО НА КОСТА КЕЦМАНОВИЌ - зошто нивната адвокатка се обидува да ја намали неговата вредност

КОЛКУ НАВИСТИНА ЧИНИ ИМОТОТ НА СЕМЕЈСТВОТО НА КОСТА КЕЦМАНОВИЌ - зошто нивната адвокатка се обидува да ја намали неговата вредност

ИВО САНАДЕР СТАНА РАКОВОДИТЕЛ НА ЗАТВОРСКАТА БИБЛИОТЕКА КАДЕ ШТО ЈА ОДЛЕЖУВА КАЗНАТА: Задолжен е за културно издигнување на затворениците

ИВО САНАДЕР СТАНА РАКОВОДИТЕЛ НА ЗАТВОРСКАТА БИБЛИОТЕКА КАДЕ ШТО ЈА ОДЛЕЖУВА КАЗНАТА: Задолжен е за културно издигнување на затворениците

ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА ДИВЕАТ ВО ХРВАТСКА! Компирите се поскапи за 35 отсто, морковите 50, кромидот 70, а крушите дури 120

ЦЕНИТЕ НА ХРАНАТА ДИВЕАТ ВО ХРВАТСКА! Компирите се поскапи за 35 отсто, морковите 50, кромидот 70, а крушите дури 120

ЕВТИНО ЛЕТУВАЊЕ ВО СОСЕДСТВОТО И ТОА НА МОРЕ: Цените почнуваат од 150 евра

ЕВТИНО ЛЕТУВАЊЕ ВО СОСЕДСТВОТО И ТОА НА МОРЕ: Цените почнуваат од 150 евра

ПРИСТИГНА НЕВРЕМЕТО ВО ДЕЛОВИ НА БАЛКАНОТ: И во Македонија ќе има силен ветер, но нема опасност од поплави

ПРИСТИГНА НЕВРЕМЕТО ВО ДЕЛОВИ НА БАЛКАНОТ: И во Македонија ќе има силен ветер, но нема опасност од поплави

САМО БАЛКАНЦИ МОЖАТ ДА ВРАБОТУВААТ НА ЦРНО ВО ГЕРМАНИЈА: И паднаа во раце на полицијата

САМО БАЛКАНЦИ МОЖАТ ДА ВРАБОТУВААТ НА ЦРНО ВО ГЕРМАНИЈА: И паднаа во раце на полицијата

ALBANIAN POST:„ЕВРОТО НЕ Е ОФИЦИЈАЛНА ВАЛУТА ВО КОСОВО“ - Централната банка на Косово ги пречекорила своите овластувања

ALBANIAN POST:„ЕВРОТО НЕ Е ОФИЦИЈАЛНА ВАЛУТА ВО КОСОВО“ - Централната банка на Косово ги пречекорила своите овластувања

ПОВТОРНО ЗАТВОРЕНО УЧИЛИШТЕТО „ВЛАДИСЛАВ РИБНИКАР“: Едно од децата ученици носело нож

ПОВТОРНО ЗАТВОРЕНО УЧИЛИШТЕТО „ВЛАДИСЛАВ РИБНИКАР“: Едно од децата ученици носело нож