24 Јуни, 2018
0.3350
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Анализа

Добро е што сме надвор од рецесија, ама светлина во тунелот се уште тешко се гледа!

Добро е што сме надвор од рецесија, ама светлина во тунелот се уште тешко се гледа!

16 Декември, 2012

Одблизу во земјата на Кастро: Комунизмот и реформите почнаа да чекорат заедно!

Одблизу во земјата на Кастро: Комунизмот и реформите почнаа да чекорат заедно!

15 Декември, 2012

Досие Мишковиќ: Како српскиот милијардер се обиде да ја освои Македонија?

Досие Мишковиќ: Како српскиот милијардер се обиде да ја освои Македонија?

13 Декември, 2012

По Нобеловата награда за мир… ЕУ мора да преживее

По Нобеловата награда за мир… ЕУ мора да преживее

13 Декември, 2012

Силвио сака назад

Силвио сака назад

12 Декември, 2012

Време на одлуки: Дали Европејците ќе бидат помудри од Југословените?

Време на одлуки: Дали Европејците ќе бидат помудри од Југословените?

11 Декември, 2012

Источна Европа, заложник на ЕУ кризата

Источна Европа, заложник на ЕУ кризата

10 Декември, 2012

Граѓаните се задолжуваат за да го истераат месецот

Граѓаните се задолжуваат за да го истераат месецот

09 Декември, 2012

Колку часови македонците зборуваат на телефон и колку СМС пораки праќаат?

Колку часови македонците зборуваат на телефон и колку СМС пораки праќаат?

08 Декември, 2012

Има ли ефекти од владините роуд шоуа или се е само шоу?

Има ли ефекти од владините роуд шоуа или се е само шоу?

07 Декември, 2012

Милијарди долари за предвремена исплата на дивиденди

Милијарди долари за предвремена исплата на дивиденди

06 Декември, 2012

САД ќе стане како Саудиска Арабија!

САД ќе стане како Саудиска Арабија!

05 Декември, 2012

Задолжувања на државата: Само небото е лимит!

Задолжувања на државата: Само небото е лимит!

05 Декември, 2012

Десет години за еден стан, малку или многу?

Десет години за еден стан, малку или многу?

04 Декември, 2012

Секој сака надвор од ЕУ

Секој сака надвор од ЕУ

03 Декември, 2012

Топлификација лебди ни на небо, ни на земја, енергетскиот систем под закана да ја преживее зимата!

Топлификација лебди ни на небо, ни на земја, енергетскиот систем под закана да ја преживее зимата!

03 Декември, 2012

Бизнисот не е одушевен од новите мерки на Богов, но подобро нешто, отколку ништо!

Бизнисот не е одушевен од новите мерки на Богов, но подобро нешто, отколку ништо!

01 Декември, 2012

Земјите кои растат најбрзо

Земјите кои растат најбрзо

30 Ноември, 2012