21 Септември, 2019
0.2029

Македонија

Разбојник украл 80.000 денари од бензинска во Скопје

Разбојник украл 80.000 денари од бензинска во Скопје

06 Мај, 2016

Општина Центар продолжува со субвенции за купување велосипед

Општина Центар продолжува со субвенции за купување велосипед

06 Мај, 2016

„Ибни Пајко“ засега се спаси од барокна фасада

„Ибни Пајко“ засега се спаси од барокна фасада

04 Мај, 2016

За пет дена имало 48 сообраќајки во главниот град

За пет дена имало 48 сообраќајки во главниот град

03 Мај, 2016

Се враќаат од продолжен викенд, гужва на патарина пред Скопје

Се враќаат од продолжен викенд, гужва на патарина пред Скопје

02 Мај, 2016

Велигден и 1 Мај го испразнија Скопје

Велигден и 1 Мај го испразнија Скопје

01 Мај, 2016

Денес е Велики петок – најтажниот и тежок ден за Христовите страдања

Денес е Велики петок – најтажниот и тежок ден за Христовите страдања

29 Април, 2016

Две безживотни тела најдени во зграда во Аеродром

Две безживотни тела најдени во зграда во Аеродром

28 Април, 2016

Огнени истрели врз комбе во скопски Капиштец

Огнени истрели врз комбе во скопски Капиштец

27 Април, 2016

И историскиот споменик „Ибни Пајко“ ќе се фасадира во барок

И историскиот споменик „Ибни Пајко“ ќе се фасадира во барок

27 Април, 2016

КОНКУРС: Пријавете се за најеколошка компанија

КОНКУРС: Пријавете се за најеколошка компанија

27 Април, 2016

Во Скопје ќе се прска против комарци

Во Скопје ќе се прска против комарци

27 Април, 2016

ВИДЕО:На Матка откриена нова подводна пештера

ВИДЕО:На Матка откриена нова подводна пештера

25 Април, 2016

Автомобил удри 5 годишно дете во Скопје

Автомобил удри 5 годишно дете во Скопје

24 Април, 2016

Албански партии и здруженија протестираат во Скопје

Албански партии и здруженија протестираат во Скопје

22 Април, 2016

Кај ТЦЦ Плаза прегазен пешак

Кај ТЦЦ Плаза прегазен пешак

22 Април, 2016

ОЈО ќе ги вештачи телефоните најдени кај тројцата починати од Волково

ОЈО ќе ги вештачи телефоните најдени кај тројцата починати од Волково

21 Април, 2016

Анкета за навиките и проблемите на скопските велосипедисти

Анкета за навиките и проблемите на скопските велосипедисти

21 Април, 2016