20 Јануари, 2019
0.2980
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

Агробизнис

Месото ќе се меле по европски стандарди

Месото ќе се меле по европски стандарди

01 Октомври, 2012

Во Полска и Холандија ќе се дегустираат македонски вина

Во Полска и Холандија ќе се дегустираат македонски вина

01 Октомври, 2012

Руската пченица бележи рекордно висока цена

Руската пченица бележи рекордно висока цена

26 Септември, 2012

Србија ги укина царините за увоз на житни и маслодајни култури

Србија ги укина царините за увоз на житни и маслодајни култури

26 Септември, 2012

Рокот за субвенции продолжен до 20 октомври

Рокот за субвенции продолжен до 20 октомври

26 Септември, 2012

Сите пчелари на едно место- почнуваат “Деновите на македонскиот мед”

Сите пчелари на едно место- почнуваат “Деновите на македонскиот мед”

25 Септември, 2012

Почна жетвата на оризот во кочанско

Почна жетвата на оризот во кочанско

22 Септември, 2012

Пчеларите незадовлни од цената на медот

Пчеларите незадовлни од цената на медот

22 Септември, 2012

Ново продолжување на рокот за субвенции

Ново продолжување на рокот за субвенции

22 Септември, 2012

Србија ги сумира штетите од годинешната суша

Србија ги сумира штетите од годинешната суша

21 Септември, 2012

Ипардот слабо се реализира

Ипардот слабо се реализира

21 Септември, 2012

“Џонсон Мети “ – со А Интегрирана лиценца

“Џонсон Мети “ – со А Интегрирана лиценца

20 Септември, 2012

Извезени над 7 милиони килограми грозје

Извезени над 7 милиони килограми грозје

14 Септември, 2012

Земјоделци ќе продаваат пиперки и домати преку СМС!

Земјоделци ќе продаваат пиперки и домати преку СМС!

28 Јули, 2012

Земјоделци и владини службеници ќе учат да комуницираат

Земјоделци и владини службеници ќе учат да комуницираат

11 Јули, 2012