18 Август, 2018
0.3181
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Колумни

„Кадифена револуција“ во Ерменија

„Кадифена револуција“ во Ерменија

04 Мај, 2018

ДВИЖЕЊЕ НА ВРЕДНОСТИТЕ НА ИЗВОЗОТ И УВОЗОТ НА МАКЕДОНСКОТО ЗЕМЈОДЕЛСТВО

ДВИЖЕЊЕ НА ВРЕДНОСТИТЕ НА ИЗВОЗОТ И УВОЗОТ НА МАКЕДОНСКОТО ЗЕМЈОДЕЛСТВО

02 Мај, 2018

Се е исто само се разликуваат потписниците

Се е исто само се разликуваат потписниците

28 Април, 2018

Висока е цената на неискуството и уцените во политиката

Висока е цената на неискуството и уцените во политиката

27 Април, 2018

Британија и САД во лов на Путин

Британија и САД во лов на Путин

27 Април, 2018

Една година потоа…Kрвавиот четврток се уште пече

Една година потоа…Kрвавиот четврток се уште пече

27 Април, 2018

„Вакцинација - за почетници„

„Вакцинација - за почетници„

26 Април, 2018

Морално е Пиги, ајде да направиме за да владее правото подеднакво за сите

Морално е Пиги, ајде да направиме за да владее правото подеднакво за сите

23 Април, 2018

Каде беше ВМРО ДПМНЕ да им понуди алтернатива на младите додека беше на власт?

Каде беше ВМРО ДПМНЕ да им понуди алтернатива на младите додека беше на власт?

22 Април, 2018

Дали и треба на Украина уште и верска војна?

Дали и треба на Украина уште и верска војна?

20 Април, 2018

ЕУфорија во Македонија - Дали Грција ќе ни го расипе славјето?

ЕУфорија во Македонија - Дали Грција ќе ни го расипе славјето?

19 Април, 2018

Ефективноста на управувањето со земјоделската одржливост

Ефективноста на управувањето со земјоделската одржливост

14 Април, 2018

Сирија како Германија по Втората светска војна!

Сирија како Германија по Втората светска војна!

06 Април, 2018

Реформите во полицијата нужно треба да започнат           со професионализација на професијата

Реформите во полицијата нужно треба да започнат со професионализација на професијата

05 Април, 2018

Алатка која покажува - кој како доаѓа кој повеќе, кој помалку, но сите ја дерат кожата на граѓаните?!

Алатка која покажува - кој како доаѓа кој повеќе, кој помалку, но сите ја дерат кожата на граѓаните?!

31 Март, 2018

Русија почна да го возвраќа ударот

Русија почна да го возвраќа ударот

30 Март, 2018

Како да се примени европската пракса на управување на земјоделски задруги?

Како да се примени европската пракса на управување на земјоделски задруги?

29 Март, 2018

Русија се заканува-Британија не плаши

Русија се заканува-Британија не плаши

23 Март, 2018