22 Мај, 2018
0.3173
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Агробизнис

Од оваа работа годишно може да се заработат по 40.000 евра

Од оваа работа годишно може да се заработат по 40.000 евра

30 Декември, 2017

Заев: Обезбедивме навремена субвенција за достоинствен приход на тутунопроизводителите

Заев: Обезбедивме навремена субвенција за достоинствен приход на тутунопроизводителите

26 Декември, 2017

Ова е повредно од мед, цената е 100.000 долари

Ова е повредно од мед, цената е 100.000 долари

25 Декември, 2017

ОД ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК ДО КОЗМЕТИКА: Какви се органски производи има во Македонија?

ОД ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК ДО КОЗМЕТИКА: Какви се органски производи има во Македонија?

25 Декември, 2017

СДСМ тврди дека со новиот Закон за  персонален доход ќе има плус 7 милиони евра кај земјоделците

СДСМ тврди дека со новиот Закон за персонален доход ќе има плус 7 милиони евра кај земјоделците

23 Декември, 2017

ЗЕМЈОДЕЛСКИ РАЗВОЈ ВО ХАРМОНИЧЕН ОДНОС СО ПРИРОДАТА

ЗЕМЈОДЕЛСКИ РАЗВОЈ ВО ХАРМОНИЧЕН ОДНОС СО ПРИРОДАТА

17 Декември, 2017

OДЛИЧНА ИДЕЈА ЗА ЗАРАБОТКА: Расте и на сонце и во зима, и е доста скапа

OДЛИЧНА ИДЕЈА ЗА ЗАРАБОТКА: Расте и на сонце и во зима, и е доста скапа

13 Декември, 2017

Не сте свесни колку пари можете да заработите од овие две овошки

Не сте свесни колку пари можете да заработите од овие две овошки

12 Декември, 2017

Министерот Николовски и DGAgri согласни- итно зајакнување на капацитетите на Платежната агенцијата

Министерот Николовски и DGAgri согласни- итно зајакнување на капацитетите на Платежната агенцијата

12 Декември, 2017

Ќе тријат ли раце земјоделците од ИПАРД 2?

Ќе тријат ли раце земјоделците од ИПАРД 2?

07 Декември, 2017

Николовски: Кадровско екипирање на Платежната агенција и исплата на обештетувања на сточарите за „јазлеста кожа“

Николовски: Кадровско екипирање на Платежната агенција и исплата на обештетувања на сточарите за „јазлеста кожа“

04 Декември, 2017

Николовски: Предлог буџетот за 2018 за враќање на достоинството на земјоделците

Николовски: Предлог буџетот за 2018 за враќање на достоинството на земјоделците

02 Декември, 2017

МАКЕДОНСКИОТ КОСТЕН ИМА ИДНИНА: Полицијата да ги спречи кражбите во тетовско

МАКЕДОНСКИОТ КОСТЕН ИМА ИДНИНА: Полицијата да ги спречи кражбите во тетовско

22 Ноември, 2017

Николовски: За развојот на земјоделството, клучна е улогата на владините политики за забрзување на евроинтеграцискиот процес

Николовски: За развојот на земјоделството, клучна е улогата на владините политики за забрзување на евроинтеграцискиот процес

17 Ноември, 2017

Владата донесе пакет одлуки за секторот земјоделство

Владата донесе пакет одлуки за секторот земјоделство

16 Ноември, 2017

Николовски во Јахорина ќе учествува на 11-от годишен  состанок на министрите за земјоделство од ЈИЕ

Николовски во Јахорина ќе учествува на 11-от годишен состанок на министрите за земјоделство од ЈИЕ

15 Ноември, 2017

Интервју Кирил Станкоски: Оваа година може да очекуваме добар род и реколта со квалитетен тутун

Интервју Кирил Станкоски: Оваа година може да очекуваме добар род и реколта со квалитетен тутун

14 Ноември, 2017

Македонија и Чешка ќе работат на унапредување на трговијата со земјоделско-прехрамбени производи

Македонија и Чешка ќе работат на унапредување на трговијата со земјоделско-прехрамбени производи

10 Ноември, 2017