22 Мај, 2018
0.3081
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Агробизнис

Oна што порано го купувале, сега го произведуваат, а вишокот го продаваат

Oна што порано го купувале, сега го произведуваат, а вишокот го продаваат

04 Ноември, 2017

Финишираат подготовките за почеток на годинешниот откуп на тутун

Финишираат подготовките за почеток на годинешниот откуп на тутун

03 Ноември, 2017

АГРОБИЗНИС  СО ЧИЛИ:  Oваа квалитетна пиперка успева на македонските полиња

АГРОБИЗНИС СО ЧИЛИ: Oваа квалитетна пиперка успева на македонските полиња

02 Ноември, 2017

ОВАА БИЛКА НОСИ 3000 ЕВРА ЗАРАБОТКА: Но, мора и да запнете со работа

ОВАА БИЛКА НОСИ 3000 ЕВРА ЗАРАБОТКА: Но, мора и да запнете со работа

01 Ноември, 2017

Повардарие ќе го исплати долгот кон лозарите до крајот на годината

Повардарие ќе го исплати долгот кон лозарите до крајот на годината

01 Ноември, 2017

Николовски – Мохамед Ал Тани: МБХ Холдингот заинтересиран за инвестиции во македонското земјоделство

Николовски – Мохамед Ал Тани: МБХ Холдингот заинтересиран за инвестиции во македонското земјоделство

24 Октомври, 2017

СОБИРАЊЕ НА ПЕЧУРКИ: Едно семејство во сезона може да заработи над 2000 евра

СОБИРАЊЕ НА ПЕЧУРКИ: Едно семејство во сезона може да заработи над 2000 евра

24 Октомври, 2017

Министерот Николовски вети финансиска поддршка за пчеларството

Министерот Николовски вети финансиска поддршка за пчеларството

21 Октомври, 2017

СТАТИСТИКА: Kолку луѓе може да нахрани германски, австриски, француски земјоделец?

СТАТИСТИКА: Kолку луѓе може да нахрани германски, австриски, француски земјоделец?

15 Октомври, 2017

Николовски ги информираше ловните друштва како ќе го унапредуваат ловството

Николовски ги информираше ловните друштва како ќе го унапредуваат ловството

11 Октомври, 2017

Словенија понуди техничка и експертска помош за јакнење на капацитетите на Платежната агенција

Словенија понуди техничка и експертска помош за јакнење на капацитетите на Платежната агенција

10 Октомври, 2017

ЕВТИНА ТАРИФА: Проверете си дали ви е активирана дневната евтина струја

ЕВТИНА ТАРИФА: Проверете си дали ви е активирана дневната евтина струја

10 Октомври, 2017

Николовски: Капацитетите на АПРЗ ќе се стават во функција на земјоделците

Николовски: Капацитетите на АПРЗ ќе се стават во функција на земјоделците

10 Октомври, 2017

Николовски ветува зелена нафта за земјоделците

Николовски ветува зелена нафта за земјоделците

07 Октомври, 2017

Николовски: Производителите на ориз ќе добијат зголемена субвенција од 18 илјади денари по хектар

Николовски: Производителите на ориз ќе добијат зголемена субвенција од 18 илјади денари по хектар

01 Октомври, 2017

Заев од Неготино вети уште по 2 денари субвенција за грозјето

Заев од Неготино вети уште по 2 денари субвенција за грозјето

30 Септември, 2017

МЗШВ отвори кол центар за потребите на земјоделците и агробизнисмените

МЗШВ отвори кол центар за потребите на земјоделците и агробизнисмените

29 Септември, 2017

Охридското езеро се пориби со сто илјади единки охридска пастрмка

Охридското езеро се пориби со сто илјади единки охридска пастрмка

28 Септември, 2017