22 Мај, 2018
0.6182
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Агробизнис

БИЗНИС КОЈ ЦВЕТА СО ВЕКОВИ: Зошто канабисот - е

БИЗНИС КОЈ ЦВЕТА СО ВЕКОВИ: Зошто канабисот - е "Зеленото злато" на Кина?

02 Септември, 2017

МЗШВ ПЛАТИ 207 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗАОСТАНАТ ДОЛГ  ЗА ОДБЛОКИРАЊЕ НА ПРОЕКТОТ ЈУЖНОВАРДАРСКА ДОЛИНА

МЗШВ ПЛАТИ 207 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗАОСТАНАТ ДОЛГ ЗА ОДБЛОКИРАЊЕ НА ПРОЕКТОТ ЈУЖНОВАРДАРСКА ДОЛИНА

01 Септември, 2017

662 лица конкурираа за мерката Млад земјоделец

662 лица конкурираа за мерката Млад земјоделец

31 Август, 2017

РАЗВИВАЊЕ НА КОНКУРЕТНО СПОСОБНИ ЗЕМЈОДЕЛСКИ СТОПАНСТВА

РАЗВИВАЊЕ НА КОНКУРЕТНО СПОСОБНИ ЗЕМЈОДЕЛСКИ СТОПАНСТВА

29 Август, 2017

Заработуваат и до две просечни плати, цената скокна за 50%

Заработуваат и до две просечни плати, цената скокна за 50%

28 Август, 2017

Франција очекува сериозен пад во производството на вино

Франција очекува сериозен пад во производството на вино

27 Август, 2017

Каде се произведува и колку чини најскапиот мед во светот?

Каде се произведува и колку чини најскапиот мед во светот?

26 Август, 2017

Македонија во 2018 година ќе биде партнер на Интернационалниот саем за земјоделство и храна во Словенија

Македонија во 2018 година ќе биде партнер на Интернационалниот саем за земјоделство и храна во Словенија

26 Август, 2017

Словенија ќе и помага на Македонија во јакнење на Платежната агенција и советодавните служби за земјоделците

Словенија ќе и помага на Македонија во јакнење на Платежната агенција и советодавните служби за земјоделците

25 Август, 2017

Зошто руските контрасанкции ги погодија самите Руси?

Зошто руските контрасанкции ги погодија самите Руси?

25 Август, 2017

Со заедничка декларација, министрите од Централна и Источна Европа и од НР Кина се обврзаа на унапредување на трговската соработка

Со заедничка декларација, министрите од Централна и Источна Европа и од НР Кина се обврзаа на унапредување на трговската соработка

25 Август, 2017

МЗШВ: Рокот за аплицирање за субвенции од Програмата за 2017-та е до 15-ти септември, а за мерката Млад земјоделец до 29 август

МЗШВ: Рокот за аплицирање за субвенции од Програмата за 2017-та е до 15-ти септември, а за мерката Млад земјоделец до 29 август

24 Август, 2017

Со пари од ИПА фондовите државната фитосанитарна лабораторија доби нова софистицирана опрема

Со пари од ИПА фондовите државната фитосанитарна лабораторија доби нова софистицирана опрема

23 Август, 2017

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

23 Август, 2017

По осум години МЗШВ изврши авионско снимање на целата територија на Република Македонија

По осум години МЗШВ изврши авионско снимање на целата територија на Република Македонија

22 Август, 2017

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

Стратешки насоки за развој на македонското земјоделство

22 Август, 2017

Лозарите бараат откупна цена на смедеревката да биде 13 денари за килограм, на вранецот 15

Лозарите бараат откупна цена на смедеревката да биде 13 денари за килограм, на вранецот 15

21 Август, 2017

Потпишан договорот за проектот за Реонизација на земјоделското производство

Потпишан договорот за проектот за Реонизација на земјоделското производство

19 Август, 2017