22 Мај, 2018
0.3232
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Агробизнис

Доцни обештетувањето на илјадници земјоделци, надлежните ветуваат исплата откако ќе се утврди процентот на штети

Доцни обештетувањето на илјадници земјоделци, надлежните ветуваат исплата откако ќе се утврди процентот на штети

01 Април, 2018

Сточарите се жалат на ниските откупни цени на јагнешкото

Сточарите се жалат на ниските откупни цени на јагнешкото

24 Март, 2018

Тече рокот за аплицирање за земјоделски субвенции

Тече рокот за аплицирање за земјоделски субвенции

24 Март, 2018

БИЗНИС ЗА КОЈ ВИ ТРЕБААТ 750 ЕВРА И ЗЕМЈА: Ќе заработите три пати повеќе

БИЗНИС ЗА КОЈ ВИ ТРЕБААТ 750 ЕВРА И ЗЕМЈА: Ќе заработите три пати повеќе

20 Март, 2018

Земјоделците наскоро ќе добијат 50% поевтина нафта

Земјоделците наскоро ќе добијат 50% поевтина нафта

19 Март, 2018

Kaкво брашно се увезува во Македонија?

Kaкво брашно се увезува во Македонија?

19 Март, 2018

(ВИДЕО): Премиерот Зоран Заев во посета на Конче кај најголемите производители на тутун

(ВИДЕО): Премиерот Зоран Заев во посета на Конче кај најголемите производители на тутун

24 Февруари, 2018

Ќе вложите 15.000, а ќе заработите 30.000 евра

Ќе вложите 15.000, а ќе заработите 30.000 евра

23 Февруари, 2018

Николовски: Во спроведувањето на идните политики,  важна е поддршката од Европската унија и од донаторската заедница

Николовски: Во спроведувањето на идните политики, важна е поддршката од Европската унија и од донаторската заедница

22 Февруари, 2018

Николовски и струмичкиот градоначалник разговараа за чистење на одводните канали и речните корита

Николовски и струмичкиот градоначалник разговараа за чистење на одводните канали и речните корита

21 Февруари, 2018

Милијарда и сто милиони денари од државата за сточарите

Милијарда и сто милиони денари од државата за сточарите

21 Февруари, 2018

Ресертифициран системот за квалитет на АХВ

Ресертифициран системот за квалитет на АХВ

15 Февруари, 2018

МОЖЕТЕ ДА ЗАРАБОТИТЕ 50.000 ЕВРА ПО ХЕКТАР: Србите ова масовно го садат

МОЖЕТЕ ДА ЗАРАБОТИТЕ 50.000 ЕВРА ПО ХЕКТАР: Србите ова масовно го садат

08 Февруари, 2018

Унапредување на трговската и економската соработка помеѓу Македонија и Русија

Унапредување на трговската и економската соработка помеѓу Македонија и Русија

05 Февруари, 2018

Владата ги усвои Програмите за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој за 2018 година

Владата ги усвои Програмите за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој за 2018 година

24 Јануари, 2018

Николовски потпиша свечена изјава за поддршка на Европската декларација за развој на производството на соја без ГМО

Николовски потпиша свечена изјава за поддршка на Европската декларација за развој на производството на соја без ГМО

19 Јануари, 2018

Расте откупната цена на тутунот, се интензивираат инвестициите во тутунската индустрија

Расте откупната цена на тутунот, се интензивираат инвестициите во тутунската индустрија

17 Јануари, 2018

Дали земјоделците должници ќе можат до државни субвенции?

Дали земјоделците должници ќе можат до државни субвенции?

16 Јануари, 2018