22 Мај, 2018
0.3317
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

Агробизнис

Министерот Николовски најави изнаоѓање на нови пазари за извоз на македонските јаболка

Министерот Николовски најави изнаоѓање на нови пазари за извоз на македонските јаболка

27 Септември, 2017

МЗШВ: Се деблокира процесот за исплата на обештетувањата од штетите од временските неприлики во 2016 година

МЗШВ: Се деблокира процесот за исплата на обештетувањата од штетите од временските неприлики во 2016 година

26 Септември, 2017

НАМИРНИЦА НА КОЈА И СЕ ЗАКАНУВА ИСЧЕЗНУВАЊЕ: На европскиот пазар поскапе за 190%

НАМИРНИЦА НА КОЈА И СЕ ЗАКАНУВА ИСЧЕЗНУВАЊЕ: На европскиот пазар поскапе за 190%

25 Септември, 2017

МЗШВ достави 13.580 барања до Бирото за судски вештачења за проценка на штетите од годинешните пролетни мразеви

МЗШВ достави 13.580 барања до Бирото за судски вештачења за проценка на штетите од годинешните пролетни мразеви

22 Септември, 2017

Министерот Николовски најави системски мерки за развој на пчеларството

Министерот Николовски најави системски мерки за развој на пчеларството

21 Септември, 2017

МЗШВ формираше Комисии за вршење на увид на настанатите штетите од невремето на 11-ти септември

МЗШВ формираше Комисии за вршење на увид на настанатите штетите од невремето на 11-ти септември

20 Септември, 2017

Климатските промени погубни за земјоделскиот труд - МЗШВ со конкретни мерки

Климатските промени погубни за земјоделскиот труд - МЗШВ со конкретни мерки

20 Септември, 2017

МЗШВ: Два милиони денари за реновирање на метеролошките станици во Демир Капија, Штип и Крива Паланка

МЗШВ: Два милиони денари за реновирање на метеролошките станици во Демир Капија, Штип и Крива Паланка

19 Септември, 2017

Стимулирање на трансферот на знаења и иновации во земјоделството

Стимулирање на трансферот на знаења и иновации во земјоделството

19 Септември, 2017

Исплатени 125 милиони денари за субвенции

Исплатени 125 милиони денари за субвенции

18 Септември, 2017

МЗШВ почнува со ревизија: Како се доделувало државното земјоделско земјиште под закуп?

МЗШВ почнува со ревизија: Како се доделувало државното земјоделско земјиште под закуп?

14 Септември, 2017

Уште три дена за пријавување за субвенции

Уште три дена за пријавување за субвенции

12 Септември, 2017

САКАТЕ ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ НА СЕЛО: Еве ви начини како да заработите

САКАТЕ ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ НА СЕЛО: Еве ви начини како да заработите

11 Септември, 2017

OВАА РАБОТА ИМА ИДНИНА: По глава на жител имаат повеќе кошници од Кина

OВАА РАБОТА ИМА ИДНИНА: По глава на жител имаат повеќе кошници од Кина

11 Септември, 2017

АГРОБИЗНИС: Засадете ја оваа овошка, цената е примамлива

АГРОБИЗНИС: Засадете ја оваа овошка, цената е примамлива

09 Септември, 2017

Николовски: Внимателно го следиме откупот на грозјето, откупени се околу 16 милиони килограми

Николовски: Внимателно го следиме откупот на грозјето, откупени се околу 16 милиони килограми

09 Септември, 2017

ЗЕЛЕНИ ПАЗАРИ: Чие е овошјето и зеленчукот кои ги јадеме и колку се квалитетни?

ЗЕЛЕНИ ПАЗАРИ: Чие е овошјето и зеленчукот кои ги јадеме и колку се квалитетни?

08 Септември, 2017

За пет дена јавно отворање на понудите за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

За пет дена јавно отворање на понудите за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

06 Септември, 2017