18 Август, 2018
0.3075
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

Агробизнис

Македонија потрошила милиони евра за справување со болеста Јазлеста кожа, има и доста загуби

Македонија потрошила милиони евра за справување со болеста Јазлеста кожа, има и доста загуби

30 Јули, 2018

Косово во вторник целосно се повлекува од „царинската војна“?

Косово во вторник целосно се повлекува од „царинската војна“?

28 Јули, 2018

Чаре за зголемените царини денес ќе се бара директно во Косово

Чаре за зголемените царини денес ќе се бара директно во Косово

27 Јули, 2018

Засега нема контра мерки за Косово

Засега нема контра мерки за Косово

26 Јули, 2018

МАКЕДОНИЈА НА „СТЕНД БАЈ“: Косово уште не ги симнува царините, земјоделците трпат

МАКЕДОНИЈА НА „СТЕНД БАЈ“: Косово уште не ги симнува царините, земјоделците трпат

26 Јули, 2018

Николовски побара Косово веднаш да ги укине царините

Николовски побара Косово веднаш да ги укине царините

25 Јули, 2018

КОСОВО ПРЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ЦАРИНИТЕ: Можни штети од 1,3 милиони евра за земјоделците

КОСОВО ПРЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ЦАРИНИТЕ: Можни штети од 1,3 милиони евра за земјоделците

25 Јули, 2018

Владата очекува Косово да ја повлече донесената Одлука за зголемени царини

Владата очекува Косово да ја повлече донесената Одлука за зголемени царини

24 Јули, 2018

Македонија чека Косово да ја повлече одлуката за царините

Македонија чека Косово да ја повлече одлуката за царините

23 Јули, 2018

КОСОВСКА РАМПА ЗА МАКЕДОНСКОТО ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК: Штетите ќе ги трпат земјоделците

КОСОВСКА РАМПА ЗА МАКЕДОНСКОТО ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК: Штетите ќе ги трпат земјоделците

20 Јули, 2018

Николовски: Косово го крши договорот со ЦЕФТА

Николовски: Косово го крши договорот со ЦЕФТА

19 Јули, 2018

Четири мерки за поддршка на пченицата и другите полјоделски култури

Четири мерки за поддршка на пченицата и другите полјоделски култури

19 Јули, 2018

Се работи на Меморандум за соработка помеѓу македонското и косовското Министерството за земјоделство

Се работи на Меморандум за соработка помеѓу македонското и косовското Министерството за земјоделство

18 Јули, 2018

Производство на жита во Македонија

Производство на жита во Македонија

16 Јули, 2018

MAKEДОНИЈА ИМА ИДЕАЛНИ УСЛОВИ ЗА КВАЛИТЕТЕН ОРЕВ:  Ги мами ли цената младите кон овој агробизнис?

MAKEДОНИЈА ИМА ИДЕАЛНИ УСЛОВИ ЗА КВАЛИТЕТЕН ОРЕВ: Ги мами ли цената младите кон овој агробизнис?

15 Јули, 2018

Општинските комисии во ресенскиот и прилепскиот регион започнаа со проценки на штетите од невремето

Општинските комисии во ресенскиот и прилепскиот регион започнаа со проценки на штетите од невремето

10 Јули, 2018

Николовски: Оваа година Македонија за прв пат ќе биде земја партнер на саемот „АГРА“

Николовски: Оваа година Македонија за прв пат ќе биде земја партнер на саемот „АГРА“

10 Јули, 2018

ВМРО-ДПМНЕ: Двојно повеќе увезени од извезени лубеници во земја позната по лубеници

ВМРО-ДПМНЕ: Двојно повеќе увезени од извезени лубеници во земја позната по лубеници

10 Јули, 2018