21 Мај, 2018
0.3268
    ALK 8098.79    0.29%     BESK 7738.39    -2.05%     GRNT 743.11    -1.78%     KMB 4373.93    0.64%     MKSD 204    9.68%     MPT 30016.78    0.05%     MTUR 4100    -0.41%     OHB 6498.44    0.11%     PPIV 44500    0%     RMDEN16 95.5    0.42%     RZLE 14    0%     RZLV 44    0%     RZUS 124.82    -0.94%     STB 1022.5    -0.26%     STBP 1102.85    0.07%     STIL 132.97    3.31%     TEL 270    -1.46%     TNB 13718    3%     TPLF 1573.88    -1.18%     TTK 860    -1.23%     UNI 2420.09    2.55%     ZILU 238    8.18%

Колумни

Сирија како Германија по Втората светска војна!

Сирија како Германија по Втората светска војна!

06 Април, 2018

Реформите во полицијата нужно треба да започнат           со професионализација на професијата

Реформите во полицијата нужно треба да започнат со професионализација на професијата

05 Април, 2018

Алатка која покажува - кој како доаѓа кој повеќе, кој помалку, но сите ја дерат кожата на граѓаните?!

Алатка која покажува - кој како доаѓа кој повеќе, кој помалку, но сите ја дерат кожата на граѓаните?!

31 Март, 2018

Русија почна да го возвраќа ударот

Русија почна да го возвраќа ударот

30 Март, 2018

Како да се примени европската пракса на управување на земјоделски задруги?

Како да се примени европската пракса на управување на земјоделски задруги?

29 Март, 2018

Русија се заканува-Британија не плаши

Русија се заканува-Британија не плаши

23 Март, 2018

Брза „корпа“ за Заев за ширење на Владата - Кој ќе ги турка реформите?

Брза „корпа“ за Заев за ширење на Владата - Кој ќе ги турка реформите?

19 Март, 2018

Структура на вредноста на земјоделското производство според „ЕКОНОМСКИТЕ“ сметки

Структура на вредноста на земјоделското производство според „ЕКОНОМСКИТЕ“ сметки

19 Март, 2018

Предизборен оган од Британија и САД кон Путин

Предизборен оган од Британија и САД кон Путин

17 Март, 2018

Аирлија, наместо унитарна и мултикултурна, добивме бинационална држава

Аирлија, наместо унитарна и мултикултурна, добивме бинационална држава

16 Март, 2018

Да ги разбудиме мечките од десетгодишен зимски сон,    но да внимаваме да им го зачуваме и раатлукот

Да ги разбудиме мечките од десетгодишен зимски сон, но да внимаваме да им го зачуваме и раатлукот

15 Март, 2018

Кој посакува трагичен крај на ром-комот меѓу Заев и Ахмети?

Кој посакува трагичен крај на ром-комот меѓу Заев и Ахмети?

09 Март, 2018

Политички маргиналци се вртат кон Русија

Политички маргиналци се вртат кон Русија

09 Март, 2018

ЛЕВИЦАТА И ИМЕТО

ЛЕВИЦАТА И ИМЕТО

08 Март, 2018

За логичностите и слабостите на Законот за јазиците

За логичностите и слабостите на Законот за јазиците

05 Март, 2018

Анализа на факторите за развој на малите земјоделски стопанства во Македонија

Анализа на факторите за развој на малите земјоделски стопанства во Македонија

05 Март, 2018

Ништо од ветеното владеење на правото, насилници и кабадахии со кус фитил слободно хараат низ државата

Ништо од ветеното владеење на правото, насилници и кабадахии со кус фитил слободно хараат низ државата

05 Март, 2018

Одговор на Путин на американското игнорирање

Одговор на Путин на американското игнорирање

02 Март, 2018