22 Мај, 2018
0.3357
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Колумни

Се може и без ЕУ, но не и без европските вредности!

Се може и без ЕУ, но не и без европските вредности!

23 Септември, 2013

Турска баклава и индиски ориз

Турска баклава и индиски ориз

20 Септември, 2013

Дали и колку се почитува деловната тајна во борбата против перење пари?

Дали и колку се почитува деловната тајна во борбата против перење пари?

18 Септември, 2013

Конзервативни банки може, но не и конзервирани!

Конзервативни банки може, но не и конзервирани!

16 Септември, 2013

WECE Војна

WECE Војна

14 Септември, 2013

Септемвриска идила!

Септемвриска идила!

13 Септември, 2013

„Доларот е наша валута, но тоа е ваш проблем“

„Доларот е наша валута, но тоа е ваш проблем“

10 Септември, 2013

Дали ќе ја дочекаме прославата на нашата економска независност?

Дали ќе ја дочекаме прославата на нашата економска независност?

09 Септември, 2013

За пријателството, вистинското и она од интерес…

За пријателството, вистинското и она од интерес…

06 Септември, 2013

Дали поголемата плата носи поголема среќа?

Дали поголемата плата носи поголема среќа?

04 Септември, 2013

Опседнати со имиџот на земја со најниски плати

Опседнати со имиџот на земја со најниски плати

02 Септември, 2013

Кој со оган се игра и самиот од него ќе се изгори

Кој со оган се игра и самиот од него ќе се изгори

30 Август, 2013

Седумте смртни гревови на неуспешните трејдери

Седумте смртни гревови на неуспешните трејдери

29 Август, 2013

Сите патишта водат на Барбадос!

Сите патишта водат на Барбадос!

27 Август, 2013

Несериозните политички игри и економските неизвесности…

Несериозните политички игри и економските неизвесности…

26 Август, 2013

Туристичкиот БОН – ТОН, мисловна именка на македонскиот туризам!

Туристичкиот БОН – ТОН, мисловна именка на македонскиот туризам!

23 Август, 2013

Едно ниво погоре од ГОСПОД

Едно ниво погоре од ГОСПОД

21 Август, 2013

Тргување преку интернет платформа – бизнис или коцка?

Тргување преку интернет платформа – бизнис или коцка?

15 Август, 2013