12 Декември, 2018
2.3956
    ALK 8298.81    0.33%     BESK 9000    0%     FERS 67900    -3%     GRNT 809.83    -0.13%     KJUBI 1590    2.58%     KMB 5145.51    1.65%     KONZA31 315    0%     MPT 47500    1.06%     MTUR 4900    1.03%     PKB 14300    -4.03%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    -0.31%     RMDEN17 96.5    0%     STB 1290    0.78%     STIL 120.22    -1.46%     TNB 14170.18    0.14%     TTK 1280    2.78%     UNI 2300    3.09%     VROS 14640    0%
Трајковски заминал да го посети Груевски?

Трајковски заминал да го посети Груевски?

Две понуди за универзален снабдувач беа отворени во Владата

Две понуди за универзален снабдувач беа отворени во Владата

Дузлевска: На животното осигурување му требаат стимулации, не нови даночни оптоварувања

Дузлевска: На животното осигурување му требаат стимулации, не нови даночни оптоварувања

Вип успешна приказна со дизајнерката Росица Мршиќ: Ме инспирираат седумдесетите години

Вип успешна приказна со дизајнерката Росица Мршиќ: Ме инспирираат седумдесетите години

Цаноски најде инвеститор за повторна изградба на „Космос“

Цаноски најде инвеститор за повторна изградба на „Космос“

Здравствените работници „вријат на шестка“- гневни на Шилегов

Здравствените работници „вријат на шестка“- гневни на Шилегов

Битолчани вечерва дишат најзагаден воздух

Битолчани вечерва дишат најзагаден воздух

(ВИДЕО) Груевски бега од камерите пред ресторан во Будимпешта

(ВИДЕО) Груевски бега од камерите пред ресторан во Будимпешта

Немањето греење ја „замрзна“ културата во Куманово

Немањето греење ја „замрзна“ културата во Куманово

Најнови вести

Најчевска наведе кои се лица не треба да бидат амнестирани за 27 април

12 Декември, 2018

Јас сум една од тие што се против амнестија, против честа амнестија, изјави професорката Мирјана Најчевска вечерва во Анализа на ТВ 24. Таа вели дека сепак овде се работи за политичка амнестија. „Не би рекла дека има две групи на учесници,

AЛАРМАНТНО: Скоро 2 милиони сакаат да се иселат од земја во регионот

AЛАРМАНТНО: Скоро 2 милиони сакаат да се иселат од земја во регионот

Трајковски заминал да го посети Груевски?

Трајковски заминал да го посети Груевски?

Битолчани вечерва дишат најзагаден воздух

Битолчани вечерва дишат најзагаден воздух

(ВИДЕО) Груевски бега од камерите пред ресторан во Будимпешта

(ВИДЕО) Груевски бега од камерите пред ресторан во Будимпешта

Дали Мицкоски се оградува од Груевски?

Дали Мицкоски се оградува од Груевски?