22 Април, 2018
1.3255
Краставицата конечно со разумна цена, за доматот ќе се почека

Краставицата конечно со разумна цена, за доматот ќе се почека

Корекција на стапките на раст нема, ама ребалас на буџетот годинава ќе има

Корекција на стапките на раст нема, ама ребалас на буџетот годинава ќе има

Заев ќе се појави како сведок во „Монструм“ само по барање на судот

Заев ќе се појави како сведок во „Монструм“ само по барање на судот

Извештај на Стејт департментот: И натаму треба да се работи на неказнивоста

Извештај на Стејт департментот: И натаму треба да се работи на неказнивоста

СВЕТОТ МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ: Ким Џонг Ун соопшти вест која најмногу го израдува Трамп

СВЕТОТ МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ: Ким Џонг Ун соопшти вест која најмногу го израдува Трамп

Училишни екскурзии: Неостварена желба или недораснат предизвик за учениците, наставниците, родителите!

Училишни екскурзии: Неостварена желба или недораснат предизвик за учениците, наставниците, родителите!

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

„Исцелител“ најдобар дебитантски филм во Југоисточна Европа

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

Колку ќе заработува Роналдо со новиот договор

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

Најнови вести

Краставицата конечно со разумна цена, за доматот ќе се почека

21 Април, 2018

Краставицата од вчера конечно ја достигна разумната цена од 50-тина денари од килограм на зелените пазари и во маркетите, инаку сума која речиси секој може да си ја дозволи. Додека краставицата, претежно од Кочани и Струмица, поевтини на долгооч

Најавен голем првомајски протест за стопирање на извршителите

Најавен голем првомајски протест за стопирање на извршителите

Заев за Франс прес: Блиску сме до решение кое ќе трае со векови со Грција

Заев за Франс прес: Блиску сме до решение кое ќе трае со векови со Грција

По епидемијата на напади Индија со смртна казна за силувачите на девојчиња

По епидемијата на напади Индија со смртна казна за силувачите на девојчиња

Гренланд се поблиску до независност

Гренланд се поблиску до независност

Голем пожар покрај Преспанското езеро

Голем пожар покрај Преспанското езеро