17 Јули, 2018
1.9530
    ALK 8017.33    -0.83%     APTK 750    0%     AUMK 1803    2.97%     BESK 9530    -2.41%     BEST 1886    0%     FERS 59500    -2.09%     GRNT 821.15    -1.07%     KJUBI 1550    -0.06%     KMB 5057.09    -2.74%     MPOL 281    -2.77%     MPT 42987.44    -1.53%     OHB 6100    -0.13%     OKTA 4336.84    -0.55%     PPIV 44108    -3.06%     RMDEN16 95    -0.84%     RMDEN17 95.9    0%     RZUS 138.9    9.6%     STIL 127    -5.17%     TPLF 990.17    2.29%     TTK 981.88    -1.82%     UNI 2354    -1.92%     USJE 22002.14    -1.62%     VITA 8512    0.11%
Се ближи светска криза - купувајте злато

Се ближи светска криза - купувајте злато

Како издржува ПИОМ: Пензиите од јануари до мај зависеле само од месечните позајмици од буџетот

Како издржува ПИОМ: Пензиите од јануари до мај зависеле само од месечните позајмици од буџетот

За што Македонец најчесто „дига“ кредит?

За што Македонец најчесто „дига“ кредит?

Се менува моделот: Какви провизии ќе наплаќа Комисијата за хартии од вредност

Се менува моделот: Какви провизии ќе наплаќа Комисијата за хартии од вредност

Давачките за компаниите континуирано растат

Давачките за компаниите континуирано растат

Парите на идните пензионери се вложуваат ВО ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ ИНСТРУМЕНТИ за ОСТВАРУВАЊЕ максимален принос

Парите на идните пензионери се вложуваат ВО ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ ИНСТРУМЕНТИ за ОСТВАРУВАЊЕ максимален принос

(ФОТО+ВИДЕО) KOJA E ШПИОНКАТА МАРИЈА: Сака оружје и има таен план за Путин

(ФОТО+ВИДЕО) KOJA E ШПИОНКАТА МАРИЈА: Сака оружје и има таен план за Путин

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ПРИЗНАА: Вака веќе не оди, ги сакаме Русите

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ПРИЗНАА: Вака веќе не оди, ги сакаме Русите

Колинда исмеана во дел од странските медиуми - ја нарекоа Алкохолинда

Колинда исмеана во дел од странските медиуми - ја нарекоа Алкохолинда

Најнови вести

(ФОТО+ВИДЕО) KOJA E ШПИОНКАТА МАРИЈА: Сака оружје и има таен план за Путин

17 Јули, 2018

Русинката Марија Бутина(29) е уапсена под сомнение дека како руски агент се инфилтрирала во Националната асоцијација на сопственици на оружје за да влијае на политиката. Таа преходно била дел од руската Влада и била на висока позиција во Централната

Кому ќе се обратат утре децата од Тајланд?

Кому ќе се обратат утре децата од Тајланд?

(ВИДЕО) Славеше за успехот на Хрватите и пукаше со зоља

(ВИДЕО) Славеше за успехот на Хрватите и пукаше со зоља

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ПРИЗНАА: Вака веќе не оди, ги сакаме Русите

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ПРИЗНАА: Вака веќе не оди, ги сакаме Русите

Се ближи светска криза - купувајте злато

Се ближи светска криза - купувајте злато

Ја прегазил сопругата бидејќи не го пуштала да оди на прославата во Загреб

Ја прегазил сопругата бидејќи не го пуштала да оди на прославата во Загреб