10 Јуни, 2023
0.0135
ФАКТОР НА ДЕНОТ: Има бурни реакции во јавноста откако Меџити кажа дека косовски државјани ќе се лекуваат овде по исти цени како македонските граѓани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Има бурни реакции во јавноста откако Меџити кажа дека косовски државјани ќе се лекуваат овде по исти цени како македонските граѓани

Вонредно метео од Славчо Попоски: Подгответе се за уште поголеми временски непогоди и поплави од оние во Делчево

Вонредно метео од Славчо Попоски: Подгответе се за уште поголеми временски непогоди и поплави од оние во Делчево

Арафат Муареми ослободен од пријавите од Вилма Русковска

Арафат Муареми ослободен од пријавите од Вилма Русковска

„РЕАЛНО, МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СТРАНЦИ ВО МАКЕДОНИЈА“: Реакции за изјавата на Меџити дека косовски жители ќе се лечат по исти цени со државјаните на Македонија

„РЕАЛНО, МАКЕДОНЦИТЕ СЕ СТРАНЦИ ВО МАКЕДОНИЈА“: Реакции за изјавата на Меџити дека косовски жители ќе се лечат по исти цени со државјаните на Македонија

СТРАНЦИТЕ И ЗДРАВСТВЕНО НЕОСИГУРЕНИТЕ ЌЕ ПЛАЌААТ ИСТО: МЗ даде појаснување кој колку ќе плаќа за здравствените услуги

СТРАНЦИТЕ И ЗДРАВСТВЕНО НЕОСИГУРЕНИТЕ ЌЕ ПЛАЌААТ ИСТО: МЗ даде појаснување кој колку ќе плаќа за здравствените услуги

НА БАРАБАН ОДИ СИМБОЛОТ НА НЕКОГАШНИОТ СОЦИЈАЛИСТИЧКИ ШОПИНГ - се продава Стоковната куќа „26 Јули“, досега газда и беше „Кристал“ од Велес

НА БАРАБАН ОДИ СИМБОЛОТ НА НЕКОГАШНИОТ СОЦИЈАЛИСТИЧКИ ШОПИНГ - се продава Стоковната куќа „26 Јули“, досега газда и беше „Кристал“ од Велес

Ковачевски вели дека Мицкоски прифатил уставни измени, тој вели дека тоа е лага

Ковачевски вели дека Мицкоски прифатил уставни измени, тој вели дека тоа е лага

ЈА ПОСЕТИ И МАКЕДОНИЈА: Данец го прошета светот без да се качи во авион

ЈА ПОСЕТИ И МАКЕДОНИЈА: Данец го прошета светот без да се качи во авион

Русинот кој настрада во Египет побегнал од Русија за да не го мобилизираат?

Русинот кој настрада во Египет побегнал од Русија за да не го мобилизираат?

Најнови вести

Кузеска: Раката е подадена, да се работи во интерес на државата

09 Јуни, 2023

СДСМ го поздравува ставот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и со цел да се спроведат уставните измени ќе формира работна група, на чие чело ќе биде генералниот секретар на партијата, Миле Зечевиќ. Портпаролот на партијата, Боганка Куз

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Има бурни реакции во јавноста откако Меџити кажа дека косовски државјани ќе се лекуваат овде по исти цени како македонските граѓани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Има бурни реакции во јавноста откако Меџити кажа дека косовски државјани ќе се лекуваат овде по исти цени како македонските граѓани

Ковачевски вели дека Мицкоски прифатил уставни измени, тој вели дека тоа е лага

Ковачевски вели дека Мицкоски прифатил уставни измени, тој вели дека тоа е лага

Владиците Петар и Григориј биле гости во руската амбасада

Владиците Петар и Григориј биле гости во руската амбасада

ЈА ПОСЕТИ И МАКЕДОНИЈА: Данец го прошета светот без да се качи во авион

ЈА ПОСЕТИ И МАКЕДОНИЈА: Данец го прошета светот без да се качи во авион

Надрилекар од Турција „лечел“ во гостиварско

Надрилекар од Турција „лечел“ во гостиварско