07 Август, 2020
0.0083
Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

НОВ КЛАСТЕР ВО СКОПЈЕ: Шест штитеници од Геријатрија позитивни на ковид се хоспитализирани

НОВ КЛАСТЕР ВО СКОПЈЕ: Шест штитеници од Геријатрија позитивни на ковид се хоспитализирани

РОКОВИТЕ ГАЗАТ - кој прв ќе дојде до 61 пратеник и ќе оди по мандатот кај Пендаровски

РОКОВИТЕ ГАЗАТ - кој прв ќе дојде до 61 пратеник и ќе оди по мандатот кај Пендаровски

АГРОНОМ ТВРДИ: Вакви обилни дождови во август немало со децении

АГРОНОМ ТВРДИ: Вакви обилни дождови во август немало со децении

ДЕНЕСКА Е ПОСЛЕДЕН РОК ЗА ЕРБАП ГАЗДИТЕ - ќе има ли затвор ако нема плата

ДЕНЕСКА Е ПОСЛЕДЕН РОК ЗА ЕРБАП ГАЗДИТЕ - ќе има ли затвор ако нема плата

Д-Р: НИКОЛА ПАНОВСКИ: ПЦР тестовите и по долго време покажуваат остатоци на ковид, но пациентите кои го прележале не се закана за ширење на вирусот

Д-Р: НИКОЛА ПАНОВСКИ: ПЦР тестовите и по долго време покажуваат остатоци на ковид, но пациентите кои го прележале не се закана за ширење на вирусот

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Експлозијата во Бејрут остави 80.000 деца без покрив над главата

Експлозијата во Бејрут остави 80.000 деца без покрив над главата

КОВИД - 19: Нови 155 заразени и двајца починати

КОВИД - 19: Нови 155 заразени и двајца починати

Најнови вести

Туристичките работници испорачаа ултиматум за Филипче

07 Август, 2020

Туристичките работници излегоа  со ултиматум до министерот за здравство, Венко Филипче, а најавуваат и протести. Тие во својата реакција го критикуваат  Филипче, односно неговата вчерашна препорака воопшто да не се патува и туристите д

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се преговара за Влада, СДСМ и ДУИ ги договорија начелата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Аријанит Хоџа: Ќе лобирам БЕСА да оди во опозиција ако сите други албански партии влезат во владата

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

Договорени начелата на идната влада меѓу СДСМ и ДУИ

ВО ОБИД ДА СПАСИ ЕКИПА НА ЕВН: Велешанец исчезна во Вардар

ВО ОБИД ДА СПАСИ ЕКИПА НА ЕВН: Велешанец исчезна во Вардар

Експлозијата во Бејрут остави 80.000 деца без покрив над главата

Експлозијата во Бејрут остави 80.000 деца без покрив над главата